KMH (Kredili Mevduat Hesabı) Faizi Nasıl Hesaplanır?

KREDİ MEVDUAT HESABI olarak adlandırılan sözleşme, acil nakit ihtiyaçlarınızda ve düzenli ödemelerinizin gerçekleştirilmesinde kullanabileceğiniz hızlı kredidir. İhtiyaç kredisinin aksine, kredi mevduat hesabınızdaki limit daha önce tanımlanmıştır ve ihtiyacınız olduğunda derhal kullanmanızı sağlar.

KMH (Kredi Mevduatı Hesabı) hakkında daha ayrıntılı bilgi Kredi Mevduat Hesabı (KMH) Nedir? Mesajımızda bulabilirsiniz.
KMH Faiz Oranı Nasıl Hesaplanır?

Kredi mevduat hesabınızdan nakit kullanırsanız, hesabınız bir faiz tahakkuk edecektir. Bazı bankalar KMH’nin kullanımı için bir ücret talep edebilir. KMH kullanımına olan ilgi günlük olarak işlenir. Faiz nakit çekme veya ödediğiniz günü kullandığınız güne kadar hesaplanır. Kullandığınız miktarı ne kadar çabuk kapatırsanız, o kadar az ücret ödersiniz.

Her bankanın, kredili mevduat hesabı için belirlediği farklı bir faiz oranı olduğundan, bu hesabı kullanmayı düşündüğünüzde, diğer bankaların faiz oranlarını karşılaştırıp karar vermeniz önerilir. Unutmamamız gereken bir diğer husus, aynı gün içerisinde çekilme ve ödeme işlemlerinizde bir gün faizin kredi mevduat hesabınızdan uygulanacağıdır. Başka bir deyişle, aynı gün içinde KMH’den para çekip aynı gün içinde tekrar para ödüyorsanız, yine de 1 gün faiz alacaksınız.

KMH Kredi Mevduatı Hesap Faiz Hesaplama Formülü = Anapara x Gün Sayısı x Faiz / 36.000

Başlık:
Tarih:
Konu Adı:
KMH (Kredili Mevduat Hesabı) Faizi Nasıl Hesaplanır?
Derecelendirme:
51star1star1star1star1star
Kategori: Krediler