KKB Üyesi Olmayan Bankalar

Ülkemizde para ve banka işlemleri ile ilgili hizmetler sunmak için kurulmuş en yetkili kurum, bu kurumda faaliyet gösteren Kredi Kayıt Bürosu ile birlikte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasıdır. KKB pazarında büyük bankalarda işlem gören tüm kullanıcıların kısa adı ve ödemeleri. Her banka, gecikmesini belirli bir veritabanına kaydeder ve her banka, hizmet talep eden kişilerin profillerini analiz etmek için bu kayıtları inceler. Bu nedenle, geçmişte aldıkları çok sayıda krediye düzensiz ödemeler yapanlar, KKB’nin oldukça üyesi olmayan bankaları arıyor ve başvuru yaparak uygun bir sonuç elde etme şansını artırmak istiyorlar. Bu yerlerden krediler.

Bahis mevkisine sahip olanlar için KKB’ye üye olmayan bankalardan önce bahsedilen bu kuruluştaki bankalar hakkında konuşmak çok daha yararlı olacaktır. Kredi Kayıt Ofisi kapsamında müşterilerinin finansal geçmişlerini görme hakkına sahip olan bankalar şunlardır:

Akbank,
Denizbank,
Şekerbank,
TC Ziraat Bankası,
Garanti Bankası,
Halk Bankası,
İş Bankası,
Vakıf Bankası ve
Yapı Kredi Bankası’dır.

Şu anda, Kredi Kayıt Bürosu üyesi olan bu bankalar, bozuk kişileri derhal tespit ederek kredi vermemektedir. Bu nedenle geçmişe güvenmeyen kişilerin bahsedilen bankalardan uzak durmaları akılcı olur.

Kredi almakta en az zorluk çekecekleri ve Kredi Kayıt Bürosunun üyesi olmayacak olan bankalar şunlardır:

ING Bank,
HSBC Bank,
Banka Odea,
CITI Bankası,
Kuveyt Türk Katılım Bankası,
Albaraka Türk Katılım Bankası,
Banka Olumlu,
Alternatif Bank,
Odeabank,
HSBC Bank,
Finans Bank,
Türkiye Finans Katılım Bankası,
İş Bankası,
Pozitif Banka,
Aktif Bank.
Türkiye Bankası’dır.

Bir cevap yazın