KKB Notu Öğrenme 2018

Banka kredisi başvuru koşullarını incelerseniz, genellikle bir kredi notu alırsınız ve bazı durumlarda kredinizin onaylanmadığını sorguluyor olsanız bile, kredi notunuzun yetersiz olduğuna dair bir beyan ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kredi notu nedir, nasıl sorgulanır?

Kredi Notu Nedir?

KKB, geçmiş dönemde kredi kartı geri ödeme planına ve krediye göre belirlenir. Ödemelerinizi zamanında yaparsanız, bonus puanlarınız yüksek olur. Fakat borcunuzu düzensiz bir görünümle sürekli olarak geciktiriyorsanız maalesef skorunuz hızlı bir şekilde azalacaktır. Bankanız size 3 aylık bir süre tanıyacak ve bundan sonra, hesabınızı düşürme işleminize ek olarak yasal takibinize başlayacaksınız, adınız kara listede listelenecek ve bankayla çalışmak neredeyse imkânsız olacaktır.

Bir Kredi Notu Nasıl Sorulur?

Kredi notunuzu bilmiyorsanız, Findeks’ten öğrenebilirsiniz. Findeks resim internet adresini doldurarak ve sağ üst köşedeki üye düğmesine tıklayarak sorunun dışına çıkacak olan formu doldurmanız gerekecek. Etkinleştirme aşamasından sonra, üyelik sürecinizi e-posta adresinizi kullanarak tamamlayarak üyelik sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Findeks kanalı ile bankanızın, sorgulamak istemeyen müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bazı bankalar doğrudan internet kanalıyla kredi puanı öğrenme hizmetleri sunmaktadır.

En iyi kredi skorunuzu öğrendiniz ve 0 ile 1900 arasında en düşük değere sahip olduğunuzu görüyorsunuz. Bu durumda önce önce tüm borçları bankaya ödemek zorundasınız. Borç ödemeden notlarınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Borçlarınızın tamamını ödemek için yeterli mali kaynağınız yoksa, bankadan bir yeniden yapılandırma talebinde bulunun. Bankanın temel amacı aldığınız paradır, bu nedenle ödemeyi zorluk olmadan taksitte kabul etmiş olursunuz. Bu arada, düşük limitli bir kredi kartı alırsınız, ödemeleri zamanında yaparsınız ve yükselme aşamasında kazançlar elde edersiniz.

Kategori: Findeks