Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kamusal dilde bazı banka şartları vardır. Sanki kırmızı bir kalem yiyor, kara listeye giriyor gibi. Bu kelimeleri, bankaların riskli olduğu ve banka ürün ve hizmetlerini kullanmak istemediği müşterilerin türleri olarak da yorumlayabiliriz. Bu yazıda, bankalarda kullanılan hizmet ürün borçlarını ödemeyen ve haklarını hukuki takip eden kişiler için kullanılan kırmızı kalemle ilgili konuşacağız. Yukarıda belirtildiği gibi, bankalar kredi vermemektedir. Bankacılar için kredi ve kırmızı kalem veren bankaların bankalarını sizlerle paylaşacağız.

Kırmızı Kalem Yemek Nedir?

Diyelim ki kırmızı kalemle ilgili bilinen bir hatayı düzeltmek istiyoruz. Düşük kredi notuna sahip olmak, en riskli bölgede olmak demek, kırmızı bir kurşun kalması anlamına gelmez. Kırmızı kalem, bankaların müşterileri için 90 gün boyunca ödenmeyen banka borçları nedeniyle yasal olarak takip edilmesiyle ilgilidir. Veya kredi, kredi kartı borçları zamanında ödenmez, kırmızı kalemler eksik ödeme yapmış olmak demektir. Bununla birlikte, takip ekibinin yasal takibi ve yürütülmesi ile kırmızı kalanlar yenilmektedir.

İpotek Kredisi

Kırmızı kurşunkalem yiyicilerine kredi vererek bankaya gelirim. Burada banka adı vermek yanlış olur. Aşağıda bahsedeceğimiz koşulları yerine getiren insanlar bankalara ve ayrıca kırmızı kalemine kredi vereceğiz. Bu şartlara gelelim. Banka ipoteği, kredi almanız için yol açacaktır. Kırmızı kalem yemekleri ancak kredilerini geri çekmek isteyenler, banka adına, kredi tutarı olan taşınır ve taşınmaz mallar için bankalar adına ipotek olarak para ödünç verebilir. Bankalar, kredinin ödenmemesi durumunda dahi, icra yoluyla satarak ipoteği tahsil edebileceğini bildikleri için.

Kupon veya Kuponlar

Bırak da diğer tarafa geleyim. Kırmızı kurşun kalem yiyen de garantör veya kefil göstermek suretiyle kredi kullanabilir. Sadece kefillerin asla kırmızı patlamayı yememesi gerektiğini söylesin. Aksine, yüksek kredi notuna sahip olanlar tercih edilmelidir. Eyalet yetkilisinin ve devletin sürekli çalışanları olması durumunda, Heleki garantörlerinin veya garantörlerin kredi alması daha olası olacaktır.

Maaş Müşteri Olmak

Kırmızı kurşun kalemleri yiyen, ancak tüm borçlarını bankaya ödeyen, maaşlı bir işte çalışan ve banka borcunu ödünç vermek istedikleri yerden kullanmak isteyenlerin kredi kullandırma olasılığı daha yüksektir. Bankacılar, kredi ödemelerinde otomatik olarak maaşlarından çekilmesini şart koştuğu takdirde, kendi bankaları için kırmızı emekli maaşı alan müşterilere kredi vereceklerdir. Uyanık bankalar, bu durumu kabul eden müşterilerin kredi hesaplarını kapatır. Böylece, maaş müşterisi, maaşını maaş gününe kadar çekemez. Böylece, aylık kredi maaşından kesinti yapılmadan ödenebilir.

Kısacası, kırmızı kurşun kalem yiyiciler, kredi taleplerinde verdikleri krediyi geri alabilecekleri fikrini kestiler ve garanti edebilecekleri takdirde kredi verdiler. Dönüşlerinde gerekli teminatları almazlarsa, kredi vermezler.

Bir cevap yazın