KGF Kredisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kobilere’ye ucuz kredi güzergahları gün geçtikçe artıyor ve yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Aslında, uzun süredir devam eden KGF, yapılan ekonomik çalışmalar, yeniden tasarlanmış ve bir hizmet değişikliği ile genişletilerek güçlenmiştir. Son günlerden bu yana birçok bankanın gündeminde olan KGF ve Kredi Garanti Fonu’nun nasıl kullanılacağı gibi KGF kredi başvurusunun ve KGF kredisinin nasıl kullanılacağı gibi sorulara cevap vereceğiz.

KGF (Kredi Garanti Fonu A.Ş.) kredi çekmek isteyen ancak gerekli teminat koşullarını sağlayamayan KOBİ’lere kefalet desteği sunmaktadır. Daha sonra anlaştıkları bankalardaki kredilerini kullanabilir ve mobilizasyon finansman noktasını destekleyeceklerdir. KGF desteklediği şirketin yatırım sermayesini artırmayı hedefliyor.

KGF garantisi KGF Hazine Desteği ve KGF Öz Kaynağı’na bölünmüştür. Her iki tür teminatta da izlenen yol, verilen kefalet miktarı ve alınan komisyon oranı değişir.

KGF kredisinin sorusunu cevapladıktan sonra KGF kredisinin nasıl kullanılacağı sorusuna cevap bulmaya başlayabilirim. Her şeyden önce KGF kefaletinden yararlanabilmeniz için bir KOBİ olmanız gerekir.

KGF Hisse senedi kefaleti 1 yıldır. Kefalet her iş başına 1 milyon TL’ye kadar verilebilir. Bir grup şirkete sahipseniz, bu limit en fazla 1.5 milyon TL’dir. Kefalet, kullanılan kredinin% 80’ine kadar verilir. Kefalet komisyon oranı% 2’dir. KGF kefalet komisyonu her yıl kalan riski almaya devam ediyor. Limitinizi bankada açarsanız, dönen / borçlu veya DBS kredisinin limitinde yüzde iki oranında (% 2) limit elde edersiniz.

KGF Hazinesi kefaleti tarafında ürün maksimum 8 yıldır. Grace süresi 2 yıla kadar uzar. Operasyon başına 1.5 milyon TL kefalet olarak verilmektedir. Grup firması bazında kefalet talep edilmesi halinde bu limit 2 milyon TL olabilir. Kullanılan kredinin% 75’ine kefalet verir. KGF Hazine garantisini verdiğinde 250 TL başvuru ücreti isteyecek ve% 1 komisyon alacaktır.

Yukarıdaki açıklamalar sonrasında KGF sermayesi ile KGF hazinesi arasındaki en önemli farkın verdikleri kefalet miktarı olduğunu söyleyebiliriz. Açıklamalardan bağımsız olarak, ikisi arasında farklılıklar var ve KGF kredisinin ne zaman sona ereceği arasındaki fark. Örneğin, KGF Hazine kredisi, sadece teminat istemeksizin şirketin dengesine neden olabilir ve KGF Tahsis makamlarının KGF Sermaye tarafından şirkete ziyaretinden sonra kredi değerlendirmesi yaptığı bilinmektedir. Aslında, kağıt üzerinde yetersiz olan şirketiniz, KGF ziyaretinden sonra değerli olabilir ve kefalet verilebilir.

Size KGF kredilerini veren bankalar hakkında da bilgi vereyim. Kredi Garanti Fonu birçok bankayla ilgilenmek zorundadır. Akbank, Finansbank, TEB, Garanti, Halkbank, Denizbank, Vakıfbank, YKB, Ziraat ve ING gibi büyük bankalar var. Bununla birlikte, KGF kredisini alırken konuyla ilgili tecrübeli bir banka bulmak çok önemlidir ve sizi anlayacaktır (süreçleri değerlendirirken, krediyle ilgili bilgi ve tecrübeye sahip olmak). Bu bağlamda, DenizBank, hem KGF’nin 2016 Yönetim Kurulu’nda hem de Denizbank’ın KGF kredisinin önemli bir bölümünü elinde tutan bankadır.

Denizbank KGF kredileri için Denizbank KGF Destek Hattı 0 212 355 1055 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra, bağlı olduğunuz konutların Denizbank Şubesi sizinle iletişim kurar ve sizi bilgilendirecektir.

Yakında uygulanacak olan yeni KGF koşulları ile birlikte 2 milyon TL’lik limitin 10 milyon TL’ye yükseltileceği belirtildi.

Breath of Credits ile ülke ekonomisine yeni hayat veren KGF, ülkenin zincirine destek sağlamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın