Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

1
215

Bir krediyi çekmek istiyorsunuz, ancak kredi notunuz yetersizdir ya da çekmek istediğiniz tutar değeri yüksek, bu nedenle başvurduğunuz banka sizden kefil istiyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, garantör olmadan kredi veren bankaların olup olmadığı konusunda bir soru var. Doğruyorsunuz demektir, çünkü bu çağda hiç kimse birbirinden emin olmaya ikna olmuyor. Ancak araştırmak çok yararlı çünkü bugün birçok banka müşterileri için bazı kampanyalar yürütüyor, bu kampanyalardan bir tanesi garantör olmadan kredi vermek.

Geçmişte, neredeyse tüm bankaların kredi vermek için kefalet koşulları koyduklarını hatırlayabilirsiniz. İşte bu nedenle birçok kişi, ihtiyaç duydukları krediyi almayı engellemiştir. Günümüzde, birçok banka tutara, kredi derecelendirme ölçeğine ve not belgesine bakarak garantör olmayan krediler vermiştir. Bu bankaya örnek olarak aşağıdaki bankaları söyleyebiliriz;

Tahviller olmadan alınan krediler

– Mevduatın bankası

– Teb

– Şekerbank

– İş Bankası

– ING Bank

– Fibabank

– Akbank

– Vakıfbank

– Halkbank

– QnBFinansbank

– Deniz kıyısı

– Garanti Bankası

Gördüğünüz gibi, neredeyse tüm bankalar, garantör olmadan krediler veren oldukça fazla banka var. Şimdi, bir bankaya başvurursanız, tercih ettiğiniz kredileri göstermeksizin kolayca elde edebilirsiniz ve kredi kartınız ve kredi notunuz varsa, ihtiyaçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Makbuzsuz Kredi Seçenekleri

Hangi kredileri garantör olmadan verilirse, her bir krediyi alabilir miyiz? Başka bir deyişle, ipotek almak istiyorsak, garantör olmadan alabilir miyiz diye sorabiliriz. İhtiyaçlarınıza göre, garantör olmayan kredi imkânlarında her türlü krediyi talep edebilirsiniz ve çok sayıda vade fırsatından yararlanabilirsiniz. Şimdi ihtiyaç kredileri en son değişikliklerle 48 aya kadar verilebilir. Örneğin konut kredisinde garantör olmadan kredinizi geri alabilir ve 36, 48, 120 ay vadeli taksitlerle ödeme yapabilirsiniz, banka zaten evi ipotek etmiş olduğundan kendisini teminat altına alır.

Garantisi olmayan borç verenlerin yüksek faiz oranlarında kredi kullanıp kullanmadığı hakkında yanlış bilgiler var. Bu aynı zamanda yanlış bilgi, çünkü güvenceye almayan kredinin yüksek bir faiz oranı değil de normal bir krediyle aynı ilgi çektiği bilinmelidir.

İlgili bankadan öğrenilecek fiş

Kefil olmayan kredileri veren bankalar ve garantör olmayan krediler sunan bankalar da var. Bu nedenle işin en önemli kısmı krediyi almak istediğiniz bankaya gitmek ve istediğiniz miktarı tutmaktır ve ödeyebileceğiniz taksitleri ve vadelerini ve bir anket belirlemelisiniz. Başka bir deyişle, kredinin size garantörü veya garantörü olarak verildiği zaman açıktır. Devlet bankaları ve özel bankalar, güvencesiz kredi imkânları sunabilir, ancak bazı durumlarda bireylerden teminat talep edebilirler. Önemli olan, başvuranın, banka memurundan kefil isteyip istemeyeceğini öğrenmektir.

1 YORUM

CEVAP VER