İş Bankası Referans Numarası ile Nasıl Para Çekilir ?

0
201

Türkiye İş Bankası, şube dışı bankacılık gününü daha da geliştirmek için Türkiye’de bankacılık sektörünün önde gelen bankalarından biridir. Yeni şubeler altında birçok yeni bankacılık uygulaması imzalayan İş Bankası, müşterilerine ve İş Bankasının internet bankacılığı hizmetinde sunduğu mobil uygulama olan İşCep ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Bu başvuru ile alıcı taraf bir referans numarasıyla sadece para çekebilir ve İş Bankası müşterisi olmak zorunda değildir. Bugünün yazısında, İş Bankası ile ilgili genel bilgileri paylaştıktan kısa bir süre sonra İş Bankası referans numarası ile nasıl para çekileceğini adım adım açıklamaya çalışacağız.

Türkiye İş Bankası’nı kısa sürede alırsak, Atatürk’ün 1924 yılındaki talimatlarına dayanan ve 24’ü aşkın çalışanı, 1352’si yurtiçi şubesi ve yurt dışında 23 şubesi bulunan kayıtlı sermayesi 213 milyar TL olan dev bir bankadır. Banka’nın% 31,66’sı halka açıktı. Türkiye İş Bankası, ülkemizde üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile bu konuda önde gelen şirketlerden biri haline geldi.

Türkiye İş Bankası hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra; Nakit siparişine geri dönelim ve referans numarayla nasıl çekileceğiz.

İster İş Mobil mobil uygulaması, ister İş Bankası internet bankacılığı yoluyla; Müşteri numarası, şifre, şifre vs. Yazdıktan ve sisteme girdikten sonra; Sol taraftaki menülerin [Havale] bölümüne giriyoruz. Buraya tıkladığımızda, açılan yan menüden [Transfer] bölümü seçilir. Aklıma gelen ekranda; Para göndermek istediğimiz kişinin kimlik numarasını, cep telefonu numarasını ve göndermek istediğimiz para miktarını yazarak [DEVAM] düğmesine tıklayın. Sistem, sistemin işlemi gerçekleştirmeden önce son kez şifre isteyecektir. Kartı yazdıktan ve onayladıktan sonra, İşCep ile bankaya para gönderme işlemini tamamlayacaksınız.

Bu işlemi tamamladıktan sonra; Para transferi işlemi sırasında yazdığımız alıcı tarafın telefon numarasına bir bilgi mesajı gönderilecektir. Bu mesajda para transferinin yapıldığını bildiren bir referans numarası bildirilecektir. Bu referans numarası alıcı için önemlidir. Çünkü geri çekme, bu referans numarası ile yapılacaktır. Herhangi bir İş Bankası ATM’sine gitmek için yeterlidir.

Alıcının referans numaralı herhangi bir İş Bankası ATM’sine gittikten sonra; [INPUT] düğmesine basıldığında işlemsiz işlem menüsü açılır. Buradan açılan menüden, gerekli alanları doldurduktan sonra referans numaranızı işleyerek paranızı çekebilirsiniz.

İş Bankası hesabınızdan internet bankacılığı veya İş Cep mobil uygulaması yoluyla cep telefonunuza para aktarmak istiyorsanız ücret olarak 3 TL tahsil edilecektir.

CEVAP VER