İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredi kartı Maksimum karttır. Maksimum kredi kartıyla nakit para, dükkan çekme ve geri ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınıza yatırdığınız maksimum miktarı taksitte ödeyebilirsiniz. Bütün bu işlemleri belirli bir sınır dahilinde yapabilirsiniz.

Bu limit, İş Bankası tarafından, müşterilerinin ekonomik durumu göz önünde bulundurularak bir takım hesaplamalar yapılarak belirlenir. Müşteri Limiti ilk olarak 31 Ekim 2008 tarihinde ülkemizdeki bankacılık sistemimizde uygulanmaya başlanmıştır. Bu tarihten itibaren Özel İşletme Bankasında sahip olduğunuz tüm kredi kartlarının limitini toplayarak belirlenen tutar müşteri limiti olarak belirlenmiştir. Daha sonra İş Bankası’ndan ek bir kart talep ederseniz, banka tarafından gönderilecek kredi kartının limiti müşteri limitinizi değiştirmeden gönderilecektir.

Eşinizle sınırlı ek kartlar veya farklı sınırlı ek kartlar ile yaptığınız alışveriş veya nakit para çekme gibi işlemler, müşteri sınırı dahilindedir. Bu kartlarla yaptığınız tüm işlemler müşteri limitiniz tarafından karşılanmaktadır. Bununla birlikte, ek kartların masraflarını ve limitlerini istediğiniz zaman sınırlayabilirsiniz.

Mevcut müşteri limiti, ortaya çıkan borç tutarını müşteri limitinizden düştükten sonra yapılan tüm satın alımların ve nakit çekimlerin toplamıdır. Müşteri İş Bankası’nın ATM’lerinden, internet şubesinden, 0850 724 0 724 numaralı telefon numarasından veya bankanın gönderdiği aylık beyanlardan müşteri limiti ve kart limitlerini öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, özler, gönderilen tarihteki sınırınızı yansıtan geçerli sınırı yansıtmaz.
İş Bankası Maksimum kredi kartı limit artışı

İş Bankası Maksimum kredi kartı limit artışı talebi Türkiye İş Bankası ATM’lerinden, internet şubesinden, 0850 724 0 724 telefon şubesinden yapılabilir. Bankaya talimat vererek limitinizi düzenli aralıklarla artırmak isteyebilirsiniz. Banka talebinizi aldıktan sonra, banka yetkilileri gelir durumunuzu, ödeme durumunuzu ve kredi puanınızı inceleyerek bir hesaplama yapacaktır. Bu hesaplamalar sonucunda, isteğiniz olumlu olarak kabul edilirse, limitiniz arzu edilen miktara yükseltilecektir. Sınır yükseltildikten sonra SMS ile bilgilendirileceksiniz. Talebiniz olumsuz ise, kredi kartı limitiniz artmayacak. Bu durumda, ödemelerinize devam edebilir ve ileride bir limit artışı talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın