İş Bankası Kredi İçin Gerekli Evraklar

0
279

Kredinizi bazen kendi ihtiyaçlarınız için veya aile üyelerinizden birinin ihtiyaçları için kullanmanız gerekebilir. İhtiyacınız olan kişinin sigortalı bir işi bulunmaması veya belge için bir gelir bulunmaması nedeniyle sizden borcu için kredi çekmenizi isteyebilir. Maalesef, yetersiz vatandaşlarımız veya lüks ihtiyaçlarımız için borç verenlere ve kredi kartlarına başvurduk. Başka bir deyişle, yeterli gelirimiz olmadığından veya yeterli mali kaynağımız olmadığı için bankaların kredi kampanyalarından yararlandık. Örneğin, bir kredi kullanmak istediniz. Başvuru yaptınız ve ön başvurunuz onaylandı. Önceden onaylama mesajınızda, şubeye bazı belgelerle gelmeniz istenir. Kredinin nihai onayını alabilmek için bu belgeleri o bankaya beyan etmeniz gerekir. Bu belgeleri bankaya beyan ettikten sonra, banka gerekli incelemeleri yapar ve kısa bir süre içinde kredi notunu değerlendirir. Kredi onayı için risk incelemelerini yaptıktan sonra, gerekli şartları yerine getirirseniz ve kredi kartınız varsa, banka kredinizi onaylayacaktır. Onaylandıktan sonra, istediğiniz zaman kredi kullanabilir ve hesabınızdan alabilirsiniz. Gerekli belgeler nedir? Öğrenmek ve hazır hale getirmek istemez misiniz?

İş Bankası Kredi Başvuru Belgeleri

Örneğin, bankacılık sektöründe önemli bir yeri olan ticari bankanızı kredi ülkenizde kullanmak istiyorsunuz. Başvuru yaptınız ve başvurunuz sms ile iletildi ve gerekli dokümantasyonla en yakın şubeye gitmeniz istendi. Gerekli belgeler iki bölüme ayrılmıştır. Bu ayrım, başvuranın, bir birey, yani bir kişi, bir şirket, bir kurum, bir kurum olmasıdır. Bu iki durum için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

İş Bankası Bireysel Başvuru

Banka, bireysel bir banka kredisi kullanmak istediğinizde sizden aşağıdaki belgeleri isteyecektir: Kimlik belgesi, gelir belgesi veya maaş bordrosunun fotokopisi, şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış imza ve ikamet belgesi. İkamet belgesinin yerine, elektrik, doğalgaz, su ya da fatura telefonu gibi ikamet belgesi yerini alacaktır. Ve bazı durumlarda, banka gerekli görürse, bunun için kefil olmak isteyebilirsiniz. Siz ve kefilinin iyi bir kredi kaydınız varsa ve kredi notu iyi ise, banka kredinizi herhangi bir zorluk çekmeden onaylayacaktır.

İş Bankası Kurumsal Başvuru

İş Bankası’ndan kredi alacak iseniz, şirket veya kurum olarak ticari banka kredisi talebinde bulunacaksanız, şirket ortaklarının veya yetkili kişilerin en az birinin fotokopisine ihtiyacınız olacaktır. Diğer şartlar şirketin imza sirkülasyonu, vergi etiketi, ticaret sicil gazetesi, ticaret odası faaliyet belgesi. Bu belgelere ek olarak, her banka, gerektiğinde bu belgelerin yanı sıra ek belgeler talep edebilir. Son olarak, banka, başvuru sahibi olsa dahi, şirket için bir kefil isteyebilir. Gerekli belgeler tamamlandıktan sonra, kredi onaylanır ve şirket banka hesabına yatırılır.

CEVAP VER