İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır ve Kullanılır ?

Bankacılık işlemleri her geçen gün şubesiz bankacılık alanına girerken, bankalar teknolojik alt yapıları yenileyerek ve yeni bir proje başlatarak müşteri portföyünü yükseltmek için yarış halinde … Bugünlerde, Bu binalar üzerine bankacılık sistemi inşa edilmiştir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanmayanların sayısı gittikçe azalmaktadır, eğitim seviyemiz arttıkça artık bu son nokta haline gelecektir. Bundan on yıl sonra, bankalar sembolik olarak her bir merkezde sadece 1 veya 2 şube bırakırsa, şaşırmamalıyız. İnternet bankacılığı; İş Bankası bu konuda çok yol kat etti ve her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu yazıda İş Bankası internet bankacılığı genel olarak konuştık ve İş Bankası internet bankacılığı şifresinin nasıl kullanılacağı ve nasıl kullanılacağı hakkında kısaca konuşmaya çalışacağız.

İş Bankası‘nın internet bankacılığını kullanmak isterseniz öncelikle bir İş Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Is Bank ile hesap açabilir ya da İs Bankası Maximum Kredi Kartı alabilirsiniz. İnternet bankacılığından yararlanmak isteyenler, bu kez İş Bankası müşterileri olduktan sonra ilk şifrelerini almalı. Parola alımı zor ve uzun bir süreç değil, İş Bankası internet bankacılığı şifrenizi 5 dakika gibi kısa bir sürede kolayca ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Yapmanız gereken iş Bankası’nın resmi web sitesi olan www.isbank.com.tr’ye gitmek; Buradan, sağ üst köşedeki anahtar kelimenin yanında “Anlık Parola” düğmesine tıklayın. Burayı tıkladıktan sonra bir sonraki ekranda Türk kimlik numaranız ile banka sisteminizde kayıtlı cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sonraki adımlarda, sırayla cevapladıktan sonra şifrelerinizi yaratmış olacaksınız. Sitede bulamayan veya aramak istemeyenler için doğrudan bir bağlantı vereceğiz. “Anlık Parola” menüsüne doğrudan https://www.isbank.com.tr/bireysel/MainPage.aspx?source=SetInstantPin&langCode=tr-TR bağlantısını kullanarak erişebilirsiniz.

İş Bankası internet bankacılığı şifrenizi aldıktan sonra; Müşteri numaranıza veya TC kimlik numaranıza parolanızı girip sisteme giriş yaparsanız; Birçok bankacılık işleminin buradan kolayca yapılabileceğini göreceksiniz. Menülerine baktığımızda; Hesaplarım, Para Transferim, Kartlarım, Yatırımlar, Ödemeler, Krediler, Uygulamalar, Fiyatlar ve Oranlar.

Hesabımın Bu Menüler bölümünden; Dönem-talep hesaplarınızı kontrol edebilir, hesap etkinliğini geriye dönük olarak inceleyebilir, hesapları açabilir veya kapatabilirsiniz.

Havale bölümünden; Transfer ve EFT işlemleri yapılabilir, hesaplarınız arasında işlem değiştirebilirsiniz.

Kartlarım bölümünden; Kredi kartlarınızı ve bankamatik kartlarınızı, kredi kartı limitini artırma talebinizi, kredi kartı borç ödemenizi, ek kart uygulamasını, kredi kartı bilgi ekranını, yeni kart talebinizi vb. Birçok şeyi yapabilirsiniz.

Yatırımlar, ödemeler, başvuru bölümünden ise; Ayrıca, kurumsal ödemelere ek olarak döviz alım satımı, altın alım satımı vb. Işlemleri yapabilirsiniz.

Kategori: EFT, Türkiye İş Bankası