İLKSAN Kredisi Nedir?

0
230

İLKSAN Kredileri Nedir?

Kamu kurumunda çalışan memurlar bağlı bulundukları kurumlara ait yardım sandıklarından sağlık, doğal afet yardımı, ölüm fonu, tehcir ücreti ve kredi desteği alırlar. Burada ilk ve okulöncesi (anaokulu) öğretmenleri için uygun faiz oranları ile kredi sağlayan bu yardım fonlarından biri olan İLKSAN Kredisi hakkında konuşmak istiyoruz.

İLKSAN Kredi Faiz Oranları

Yukarıda değinildiği gibi, İLKSAN, ilkokul ve anaokulu öğretmenlerine (hizmetliler ve akrabalar hariç) kredi desteği veren kurumdur. İLKSAN Kredileri’nden yararlanmak için, bir kredi başvurusunda bulunmak ve düzenli bir aylık abonelik ücreti ödemek gerekiyor. 48 ay kadar öğretmenlere kredi sağladığı için İLKSAN, verilen kredi faiz oranlarını incelediğimizde piyasadaki mevcut faiz oranlarına göre çok daha cazip oranlarda kredi sağladığını görebiliyoruz.

Ekim 2016’daki İLKSAN kredi faiz oranlarını incelediğimizde;

12 ay boyunca:% 1,09

24 ay boyunca:% 1.09

36 ay boyunca:% 1.12

48 ay boyunca:% 1,18

Görürüz. Banka faiz oranlarını incelediğimizde, kamu çalışanlarının en düşük tüketici kredisi faiz oranının% 1.25 olduğunu görüyoruz. İLKSAN’ın 12 aylık tüketici kredisi faiz oranının piyasa faiz oranlarına kıyasla çok avantajlı olduğunu hemen görüyoruz. İLKSAN’ın kredilerini incelediğimizde garantör olmayan ve kefilsiz kredi seçenekleri görüyoruz. Garanti edilmemiş kredi başvurusu yapılması durumunda, kredi başvurusunda herhangi bir ücret ödemeden sigorta tutarının% 2’si talep edilir. İLKSAN kredisini kullanmak isteyen üyeler, İLKSAN’ın resmi web sitesinden kredi başvuru formunu indiren ve kefaletsiz ve garantör olmadan doldurmalıdırlar. Dolu formun yanı sıra, çalışılan kurumdan alınmalı ve İLKSAN web sitesinde belirtilen adrese posta ile birlikte geçen ayın ıslak imzalı maaş slipposu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Kredi başvurusu için gerekli belgelerin garantör için de geçerli olacağını hemen anacağım.

İLKSAN Kredi Onayı

Gönderilen kredi başvuruları, İLKSAN yönetim kurulunun her Pazartesi ve Çarşamba günü toplanan genel kurulda değerlendirilecektir. Onaylanan krediler EFT ile kredi talep eden çalışanın hesabına aktarılır ve kredi ödemeleri periyodik olarak çalışanın aylık maaşından kesilir. Bu kesinti bordroda da belirtilecektir.

CEVAP VER