Son zamanlarda bireylerin kredi kartlarını gittikçe daha fazla kullandıklarını düşünürsek, her 10 kişiden 6’sının kredi kartı kullanması gerçeğidir. Bu son derece yüksek rakamlar karşısında, bir kredi kartı çıkardığınızda en uygun sınırları belirlemek için tek yapmanız gereken şey var.

Bankaların, kredi kartlarını çıkardığında dikkat etmeleri gereken bazı şeyler olduğunu belirtmek isteriz, çünkü birçok insanın zaman içinde zor durumda kalmalarına neden olurlar. İlk önce, bankalar kredi kartlarında daha düşük bir limit belirlemedi ve müşterilere sundukları hizmetler her iki bankanın da zor durumda kalmasına neden oldu ve müşterilerin de bu sorunun üstesinden gelmesine neden oldu. Birçok kişinin kredi kartıyla ilgili zorluk çekmesi, kısa süre önce yeni düzenlemelerin yapılmasına neden oldu.

Özellikle son yıllarda yapılan bu düzenlemelerden sonra, müşterilerin gelirlerine göre en uygun alt sınırlar belirlenmiş ve müşterilerin ayak uydurabilecekleri kredi kartı limitleri belirlenmiştir. Alt limit tespitleri sonucunda elde edilen sonuçlar çok verimli olduğu için, bankalar kredi kartlarını sınırlarken kredi kartı verirken müşterilerin gelir durumuna göre belirlemeye başlamışlardır.

Bir öneri olarak ilk kez bir kredi kartı çıkartacaklarsa, ilk öneri size en uygun limitte bir kredi kartı verecektir. Kredi kartınızdaki sınırın daha sonra zor bir durumda bırakılmaması için gelirinizin 3 ila 4 katına kadar düşük bir limit belirlemeniz fayda sağlayacaktır. Kredi kartlarının gittikçe artan kullanımı nedeniyle birçok müşteri kredi kartlarında bir ay veya daha fazla harcama yapmak zorunda kalacaklar. Bu durumdan kurtulmak için yalnızca kredi kartınızı alırken sorun yaşamayacağınız miktarda bir kredi kartı limiti elde edersiniz.