İhtarnameden Sonra Kredi Ödenmezse Ne Olur?

Kredilerini ödeyemeyen ve Vakıf Bankası, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Finans Bankası, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank ve Akbank gibi bankalar tarafından tebliğ edilen tüketiciler. Bildirimden sonra kredi ödenmezse ne olacağı şeklinde bir başlık vererek soruya cevap vermek istiyorum. Vakıf Bankası, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Finans Bankası, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank veya Akbank’tan bir uyarı alırsanız ne olacağını anlayabilirsiniz.

Uyarıdan sonra kredi ödenmezse, ne olur?
Aldığınız kredi bir araç kredisi ise, uyarıdan sonra ödenmezse, ikinci uyarı gelir ve bir daha ödeme yapamazsanız, aracınız banka tarafından satışa çıkarılır. Banka bu durumda kendi paranı alacak ve eğer artarsa, geri kalanını verecektir.

Kredi ipotek ise, ipotek sonra ödeme yapamazsınız, ikinci bir bildirim alırsınız ve banka ödeyemezsiniz tüm borç için soracaktır. Eğer bir daha ödeyemezseniz, aldığınız evdeki krediyi işleme koymaya başlayacak, kendi paranızı sağlayacak ve geri kalanını size tekrar aktaracaksınız.

Krediniz bir ihtiyaç kredisiyse, banka size ikinci bir uyarı gönderir ve tekrar ödeyemezseniz bu sefer kendi varlıklarınızı işleme koyup borcunuzu tahsil etmeye başlayacaktır.

Bir cevap yazın