İcradaki Kredi Kart Borcu Kapatılır mı?

Ekim 2016’da yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizde 58 milyon kredi kartı bulunduğunu ve sadece 82 milyon internet alışverişinin yapıldığını belirtti. 58 milyon kredi kartını ülkenin nüfusuyla bu şekilde karşılaştırırsak herkesin en az 1 kredi kartı olduğunu varsayabiliriz. Kredi kartları o kadar çok kullanıldığında, kullanım alanları geniş ve bilinçsiz harcamaları, kredi kartı borçları artık en azından ödenecek. Bankalar, 90 gün boyunca ödenmeyen kredi kartı borçlarıyla ilgili yasal takibata başlamış ve bu yasal takibe, icra takibi yapılıncaya kadar devam edilmektedir. Kredi kartlarıyla ilgili en merak uyandırıcı soruların birine cevap vererek makalemize başlayalım. Aradaki kredi kartı borcu kapatılacak mı?

Aracı Kredi Kartı Borcu Kapandı mı?

Cevap EVET, ancak performansı ihlal edilmeden önce kredi kartı borcunuzu ödemesi için bankayla görüşmenizi öneririz. Çünkü uygulamaya düşen ve kredi kartı borcuna eklenecek kredi kartlarında yönetici takip, ücretler, avukatlık ücretleri, dosya ücretleri vb. Gibi çok masraflar olacaktır. Burada kredi kartı borçları icra aşamasına gelmeden önce yeniden yapılandırma yoluyla geri çekilecek olan kredi veya taksitle ödeme imkanı bulacaksınız. Kredi kartı sahipleri, ödenmeyen borçlar nedeniyle bankanın izlemesinden önce gönderilecek bildirim almadan borç ödemeleri üzerinde çalışmaya başlamalıdır. Bu süreç geçerse, borç dosyası, tahsil için idari müdürlüklere gönderilecek, böylece yukarıda listelediğimiz maliyetler eklenecektir.

Kuralsızlaştırma

Borç dosyası icra müdürlüklerine gönderildikten sonra müzakere yapılacak parti bankanın avukatları olacak. Bozuk kredi kartı, tüm borçlar ödenmediği sürece taşınacağını söylüyoruz – taşınmaz mal ve maaş kaldırılmıyor. Diyelim ki avukatlarla kredi kartının taksitle ödeneceğini kabul ettiniz. Bununla birlikte, mülkiyet ve maaş hakkının yoksun bırakılması kaldırılmaz. Ancak, bu mallar malların icrası yoluyla satılamaz, maaş düşülmez. Kredi kartı borcu bittiğinde, mal ve maaş haklarının yoksun bırakılması kaldırılacaktır. Son olarak, hak mahrumiyetinden bahsedersek kısa sürede yoksun mallar borcun sonuna kadar satılmaz, devredilemez.

Bir cevap yazın