ICBC (Çin Sanayi ve Ticaret Bankası Limited) Dünyadaki en tanınmış bankalardan biri olan ve yakın zamanda Türkiye’de bankacılık sektörüne giren Banka, Çin Halk Cumhuriyeti’nin bir bankasıdır. Dünyanın en büyük bankaları sıralamasında, en üst sırada olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizdeki faaliyetlerine yeni başladığımızdan beri; ICBC Bank müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası, EFT hangi saatlerde kabul edilir ve saat kaçta çalışıyor bilinmiyor. Bu konuları araştırarak, bu konuyla ilgili bilgileri mevcut yazılarımızda paylaşacağız.

ICBC Bank müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası 444 00 50 telefon numarasıdır. Bu numarayı arayarak banka hakkında bilgi alabilirsiniz ve bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. ICBC Bank, müşterilerine internet bankacılığı hizmeti de vermektedir.

ICBC Bankı hakkında genel bilgi verirsek; 2011 verilerine göre, dünya çapında bankanın küresel olarak 400’den fazla çalışanı var. Çin Halk Cumhuriyeti, kamu bankalarından biridir. Piyasa değeri ve toplam varlıklar açısından dünyanın en büyük bankasıdır. Yaptığı satın alımlarla dünyaya yayılmaya ve büyümeye devam ediyor. İstanbul’un merkezi Şişli olarak bilinir. Genel merkezin telefon numarası 0 212 335 53 35’dir. Bazı hisseler Borsa İstanbul (BİST) ‘de işlem görmektedir. Halen Türkiye’de 44 şubesi ve 49 ATM ile müşterilerine hizmet veriyor.

ICBC Bank EFT saatleri 08:30 ile 17:00 saatleri arasında. EFT siparişleriniz, ilk iş gününden sonra işlenecek ve mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilecektir. ICBC Bank şubelerinin çalışma saatlerine baktığımızda; Öğle saatinden 09: 00-12: 30 saatleri arasında öğle yemeğinden sonra 13: 30-17: 30 saatleri arasında hizmet verdiğinizi görüyoruz. Saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle yemeğinden dolayı herhangi bir işlem yapılmaz. ICBC Bank şubeleri hafta sonları ve resmi tatillerde kapalıdır.

ICBC Bank ile daha ayrıntılı bilgi edinmek için, yukarıda belirtilen 444 00 50 numaralı telefon numarasını arayabilir ya da http://www.icbc.com.tr adresindeki bankanın kurumsal web sitesini ziyaret ederek kredi alabilirsiniz / Kredi kartı uygulaması.