Hayat Sigortasının Ödemediği Krediler Nelerdir?

Kredi kullanan tüm tüketicilerin hayat sigortası yaptırma zorunluluğu vardır. Krediyi kullanan kişi öldürülürse veya ödeyemezse, hayat sigortası yapılır ve kalan borçları bankaya ödenecektir. İlk bakışta, çok güzel bir uygulama diyebiliriz. Bununla birlikte, sigorta şirketleri, borçlu kredisinin her ölüm şekline göre kalan kredi miktarını ödememektedir. Hayat sigortasının bu yazıda ödemediği krediler nelerdir? Sana sigorta şirketlerinin ins ve çıkışlarını anlatacağız.

Kredi kullanan ve hayat sigortası yaptırmak isteyen veya zorunlu olan tüketiciler için bir önerimiz var. Her neyse hayat sigortası yapıldı ve hayatınız bir hayat sigortası poliçesi haline geldi. Sigorta poliçesi sözleşmesini iyi okuyun. Kredi başvurusu sırasında kredi başvurusunda ölümcül bir hastalığa yakalanırsa ve bunun söz edilmemesi nedeniyle sigorta şirketleri kalan krediyi ödemediğinden, mevcut hastalık ölüm durumunda belirtilmemiş ve hayat sigortası söz konusu değildir. Tüketici söner. Bu nedenle, kredi kullanacak kişilerin kanser, hepatit ve yardımcı maddeler gibi ölümcül hastalıkları varsa, bu hastalıkları sigorta poliçenize ekleyin. Sigorta şirketleri, ölümcül hastalık kredisi kullanıcılarının hayat sigortalarının sigortalı değerinin% 40’ını tahsil edecektir. Diyelim ki bir hayat sigortası müşterisi olarak 200 TL talep edildi. Ölüm durumunda, sigorta şirketi% 40 oranında fazla tutarı ilave ederek ve 280 TL ödeyerek herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.

Kredinin kullanımı sırasında alacaklılar terminal hastalıklarını beyan etmezlerse ölüm belgesi ölüm durumunda sigorta şirketinin elinde olacaktır. Sigorta şirketi ayrıca kalan kredi borçlularına saldıracak ve kredi kullanımı sırasında ölümcül hastalığın belirtilmediği gerekçesiyle borçluyu bankaya ödeyemeyecektir. Kalan borç borcu, ölen kişinin mirasçılarının borcunu ödemeleri için banka mirasçılarının da başında olacak.

Ani veya beklenmedik ölümler olarak adlandırılan, sigorta şirketlerinin kredileri kullanması ve borcun bitmesinden önce ölenlerin borçlarını ödemeleri için ölenler üzerinde kalan kredi. Diyelim ki, krediyi kullanan ve öldü kişinin kan döktüğü ve hırsızı öldürdüğü söylenebilir. Veya borçlu, sigaralı şirketlerin ciddi grip, düşme, beyin kanaması, trafik kazaları gibi beklenmedik ve ani ölümlerde kaçmasına yer yoktur ve kuzu ölen kuzunun geri kalan borçlarını ödeyecektir.

Bir cevap yazın