Halkbank Dost Hesap Nedir?

Dostane hesap, Halk Bankası’nın KOBİ’lere sunduğu mevzuatın birer hesabı. KOBİ’ler, vergi ödemeleri, çekleri kontrol etme, EFT, banka havalesi gibi işlemleri gerçekleştirebilir ve kolay hesap yoluyla nakit avansını geri çekebilir. Arkadaş Hesabı’nı kullandığınız gün faiz tahakkuk edecek ve Bank24 Kartı ve internet bankacılığı da alacaksınız.

Dost Hesabı “günün arkadaşı” sloganı ile ortaya çıktı ve temel amacı KOBİ’lere ilave hesap hizmetleri sağlamaktır. Talep hesaplarınıza bağlı olarak tanımlanan ve kredi türü bir fonksiyona sahip olan samimi bir hesap kurumsal bir hesap olarak açılabilir. Bir kurumla bağlantılı ticari bir hesabınız varsa, Halkbank tarafından belirlenen sınırlar içinde bu hesabı açıp kullanabilirsiniz.

Halkbank Dost Hesabı nasıl açılır?

Halkbank Dost Hesabınızı mevcut İnternet bankacılığı hesabınızdan veya seçtiğiniz Halkbank şubesinden açabilirsiniz. Ancak önce bu hesabı açmak için bir işletme hesabınız olmalıdır. Ticari hesabınız dostu hesapla ilişkilendirildi ve banka sizin için bir limit belirledi. Dost Hesabı için belirlenen limit 50.000 TL’ye kadar.

Dost Hesabı’nın faiz limitinin ne olduğunu sorarsanız, faiz oranları düşük oranlardadır ve bireysel kredi faiz tutarlarına yakın rakamlara karşılık gelir. Aylık bir kredi rasyosu taşır. Örneğin, hesap kapatma tarihi ayın ilk günü ise, son ödeme tarihi ayın 16’sıdır.

Halkbank Arkadaş Hesapları

Faiz oranlarının nasıl işlediğini açıklamak gerekirse, 50.000 TL limiti vardır. Ayın 26’sında 35.000 TL kredi aldınız ve ödemelerde kullandınız. Bu, ödemeyi yaptığınız ayın 30 günüdür. Yaklaşık 75 TL olan bankada 4 günlük faiz oranıyla ödeme yaparsınız. Ancak, bu ödemeyi ayın 16’sında yaparsanız, 300 TL’ye yakın ödemeniz gerekir.

Kısacası, dostane hesap açık görüşlü. Ödemeler bekleyen bir para olarak düşünülebilir. Başka bir deyişle, fatura ödemeleri, SSI ödemeleri gibi bir aracı ödemeye yardımcı olur. Bu hesap için nakit avans limitinde istediğiniz kadar para da çekebilirsiniz. Halkbank Dost Hesap; Hesabınıza açık olan ve otomatik olarak borçlarınızı kapatan çek, ödeme, telefon ödemeleri vb. Gibi ödeme yapabileceğiniz 7/24 kullanımlı bir hesap türüdür.

Bir cevap yazın