Girişimcilik kredisi veren bankalar

0
155

Zihnimizde çok iyi bir projemiz var ve biraz paramız var, ancak paranın yapılması ve kendi işimize ne yapılması gerektiği konusunda yeterli değil. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Tanıtma İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), özellikle engelliler, gençler ve kadın girişimciler için hibeler ve faizsiz krediler sunmaktadır. Tabii ki, herkes bunu yapmaz. Öncelikle soyları ve ne kadar yatırım yaptığınızı görürler, eğer mümkün olduğuna inanıyorsa, 32 saatlik bir kurs verirler. Bundan sonra KOSGEB, kalan sermayeniz ile iş kurmaya başlayan işin niteliğine göre destek ve kredi verir. Aslında bu, yeni girişimciler için çok iyi bir fırsattır ve herkes şanslı değildir ve bu olasılık kabul edilmemektedir. Bu yüzden yapmamız gereken şey konusunda biraz daha fazla para ve sermaye yapmamız gerekiyor. Bunların arasında en doğru adres bankaları. Bankalar, farklı ve çekici seçeneklerle girişimcilere büyük fırsatlar sunuyor.

 KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi nasıl alınır?

TEB’in çekici kredileri küçük işletmeler girişimcileri için mevcuttur. (1) yılı aşmayan girişimciler, kafeterya, restoran, atölye, mağaza gibi geleneksel bir işin hazırlanmasında imalat, ticaret ve hizmet sektöründe çalışmaktadır. Teknoloji, teknoloji göstermek isteyen girişimciler için , Internet, e-ticaret, teknolojik girişimcilere yönelik elektrik-elektronik alan; Tarım sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimciler, TEB, Avrupa Birliği ve Avrupa Yeniden Yapılanma Bankası’nın sahip olduğu kadın girişimcileri teşvik etmeyi amaçlayan “İş Kadınları” programı kapsamında kendi işlerini de başlatmayı planlıyorlar Ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Geliştirilmesi, Ticari işletme sahiplerine kredi desteği verir.

 TEB Girişimcilik Kredileri ve Ayrıntıları

Girişimciler için çok avantajlı bir banka olduğu için yukarıda TEB örneğini verdik. Bunun dışında TC Ziraat Bankası özellikle tarım ve hayvancılıkla ilgili girişimciler için iyi avantajlar sağlamaktadır. Finansbank genç ve kadın girişimciler için iyi bir seçenek olabilir. Halk Bankası, KOSGEB programları aracılığıyla düşük faizli krediler sunmaktadır.
Öncelikle ne yapacağımızı, bu işten aylık ne kadar kazanacağımızı, harcamalara ne kadar gideceğimizi ve en önemlisi aylık bankaya ne kadar ödeyeceğimizi hesaplamamız gerekir. Basit bir hesaplama ile 4000 TL’lik bir aylık gelirimiz olduğunu varsayarsak, 2.500.- TL TL ayırt edersek, kalan 1.500 TL’nin 500 TL’lik kısmını kredi ödemesine tahsis etmek zorunda kalacağız. Yani çok ince hesaplamalar yapmanız gerekiyor.

CEVAP VER