Garanti Cepbank Para Gönderme Limiti Nasıl Belirlenir?

Şubesiz bankacılık işlemlerini her geçen gün geliştiren Garanti Bankası, şubeye gitmeden internet bankacılığı, mobil bankacılık veya Alo Garanti ile müşterilerinin en çok işlem yapmasını sağlıyor. Garanti Cepbank, Garanti Bankası müşterilerinin en yeni hizmetlerine sunduğu hizmetlerden biridir. Bu sistem sayesinde paralar herhangi bir kişinin cep telefonuna anında gönderilebilir. Dahası, alıcıların Garanti Bankası müşterisi olması gerekmez. Bununla birlikte, bu işlemin günlük bir sınırı da vardır. Bu sayı ile ilgili olarak; Bu yazıda Garanti Cepbank ile ilgili genel bilgi verilecek ve Garanti Cepbank’ın para limiti göndermenin nasıl bir yol izleyeceğini kısaca anlatmaya çalışacağız.

Garanti Cepbank’a her gün gönderilebilecek maksimum para miktarı Garanti Bankası tarafından belirlenir. İsteklerse bu rakamı daha da düşürebilirler. Garanti Bankası’nın Cepbank nakit para limiti 1000 TL’dir. Bu sınırı azaltmak için; İnternet bankacılığı, mobil bankacılık veya herhangi bir Garanti Paramatik ATM’den bir takım işlemler gereklidir. Şimdi bu işlemleri kısaca açıklayayım.

Garanti Bankası İnternet bankacılığı, mobil bankacılığa girdikten sonra veya Paramatik ATM’lerden kartımızı taktıktan ve karta girdikten sonra, şaşkın menülerin “ÖDEMELER” bölümünü girmelisiniz. “CEPBANK LİMİTİ TANIMLAMA” seçeneğini girip “CEPBANK PROSEDÜRLERİ” bölümünden sonra çıkan seçeneklerden belirlemek istediğimiz limit miktarını girmemiz yeterlidir. O andan sonra günlük ve aylık limitleriniz değişikliklere göre güncellenecek. Belirlediğiniz sınırla Garanti Cepbank üzerinden para gönderemeyeceksiniz.

Bu günlük limitin sizin için ne yapacağını düşünebilirsiniz. Buradaki temel amaç, hesapta yapılacak para transferlerinde kontrol ve güvenlik sağlamaktır. Özellikle son dönemde, kötü dolandırıcıların sıkça kullandığı cebe nakit gönderme yöntemi nedeniyle, çoğu tüketici, Cepbank’ın günlük gönderme limitlerini daha düşük tutuyor.

Garanti Cepbank ile, cep telefonunuzdan bir mesaj göndererek nakit transferi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için; 3333’e bir boşluk bıraktıktan sonra Garanti Cepbank şifrenizi yazarak, para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarası alanından ayrıldıktan sonra transfer edeceğiniz miktarı bir mesaj göndermeniz yeterlidir. İşlemin sonunda size ve diğer tarafa bir eylem mesajı gönderilecektir. İşleminizin onaylanıp onaylanmadığını da görebilirsiniz. Mesajla bankaya para göndermek için yazmanız gereken metne örnek; 5XX9879999 50 1234. “5XX9879999” para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarası, “50” göndermek istediğiniz para miktarı, “1234” Cepbank şifresi anlamına gelir.

Gönderdiğiniz kişi parayı en geç 7 gün içinde çekmelidir. Para çekmezseniz işlem iptal edilir ve para hesabınıza geri gönderilir. Cepbank ile para gönderme ücreti 1.25 TL’dir.

Kategori: Garanti Bankası