Garanti Bankası Cepbank Cebe Havale Nasıl Yapılır ?

0
219

Garanti Bankası, özel bankalar arasında en büyük ikinci banka olan zirveyi her gün toplamaya çalışmaya devam ediyor ve müşteri portföyünü kredi ve kredi kartı kampanyaları, dijital kredi ve Cepbank gibi uygulamalarla büyütüyor. Nesnel olarak tarafsız olan herkesin lehine, özellikle Cepbank ile olan Garanti Bankası, müşterilere Garanti Bankası müşterileri olsun ya da olmasın, cep telefonuyla müşterilerine para transferi imkânı sunmaktadır. Bu yazıda Kısaca Cepbank size tanıttı; Garanti Bankası Cepbank nakit transferi işleminin nasıl yapılacağını açıklamaya çalışacağız.

Garanti Bankası Cepbank nedir?

Garanti Bankası Cepbank; Herhangi bir Garanti Bankası müşterisinin kendi hesabından başka bir cep telefonuyla para aktarmasına olanak tanıyan bir sistemdir. Bu sistemde, alıcıların Garanti Bankası müşterisi olması gerekmez. Gönderenin ihtiyaç duyduğu tek şey, alıcının cep telefonu numarasıdır.

Garanti Bankası Cepbank Nakit Havale

Bu sistemi kullanmak için, metin mesajıyla gönderebilir, internet bankacılığı veya GarantiOne mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. Cepbank’a SMS ile para göndermek; Para göndermek istediğiniz alıcının cep telefon numarasını yazmak, alan göndermek ve bırakmak istediğiniz miktarı yazmak, boşluk bırakmak, CepBank şifrenizi yazmak ve bu mesajı 3333’e göndermek yeterli. Örnek; 5XX1231212 100 0000. Bu mesajı gönderdikten sonra tekrar 3333’ten bir mesaj alacaksınız ve bu mesaj başarılı olduğu veya değilse bildirimle birlikte bir referans numarası gönderilecektir.

İşleminiz onaylandıktan sonra, aldığınız mesajla birlikte doğrulandı; Aynı anda diğer tarafa bir mesaj gönderilecektir. Bu mesajda, bu kişiye para gönderdiğiniz ve şifrenin gönderileceği bildirilecektir. Bu şifreyle alıcı, herhangi bir Garanti Bankası ATM’sinden kolayca para çekebilir. Alıcının mesajına bir örnek verirsek; “Ali Veli Garanti size CepBank ile para gönderdi. Garanti Paramatik ATM’ini 7 gün içinde kartsız çekebilirsiniz.” Şifre: “xxxx”.

Cepbank ile para çekme

Alıcı, aldığı mesajın ardından herhangi bir Garanti Bankası’na gidecek ve kartsız işlemleri gerçekleştirmek için ATM’de “LOGIN” anahtarını basacaktır. Açılan menüden, gönderenin telefon numarasını, gönderenin telefon numarasını, gönderilen paranın miktarını ve parolanızı yazdırabileceğiniz “Cepbank Para Çekme” bölümünü girersiniz,

Garanti Bankası Cepbank ile para göndermek için belli miktarda işlem ücreti var. Bu ücretler gönderilen paranın miktarına göre değişir. Para miktarı arttıkça, Cepbank işlem ücreti de artar.

CEVAP VER