logo

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Findeks kredi notu nasıl yükseltilir, nasıl arttırılır ve hızlı yükseltme taktikleri burada. Findeks kredi skorunuzu kolayca yükseltin ve hemen kredi çekin!

Kredi başvurusu yaparken baz alınan noktanın kişisel Findeks kredi notu olduğunu bilmeyen yoktur. Peki bu kredi notu nasıl arttırılır? Şimdi bu makalede sizlere yükseltme taktiklerini ve önerilerini paylaşacağız.

FİNDEKS KREDİ NOTU ARTTIRMA TAKTİKLERİ

ALTIN KURAL: Hiçbir banka hesabınızda ödenmemiş veya günü geçmiş borcunuzun olmaması gerekir. Eğer böyle bir borcunuz var ise hemen ödeyin çünkü borç ödenmesinden 6 ay sonrasında risk raporunuz tekrardan yükselişe geçmektedir.

Kredi kartı borçlarınızı öderken dönem atlatmayın, asgari ödemesini bile yapsanız notunuz yükselmez. Borçlarınızın tamamanı ödemelisiniz. Diğer nokta; aylık olarak yaptığınız kredi kartı harcamanız, aylık maaş gelirinizden fazla olmamalı. 3.000 TL. maaş alıyor ve aylık kredi kartı borcunuz 3.000 TL.’den fazla ise bu dengesizlik Findeks’inizi olumsuz yönde etkileyecektir.

Krediniz var ise gününü beklemenize gerek yok. Gününden önce ödemeniz durumunda notunuz yükselecektir.

Eğer birikmiş paranız varsa hemen bir vadeli hesap açın ve paranızı buraya yatırın. Herhangi bir bankada birikmiş paranızın olması kredi notunuzun yükselmesini sağlar.

Kredi kartınızdan çektiğiniz nakit avans ödemelerini de gününde yapmanız skorunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

Birden fazla bankadan kredi kartınız olsun. Aylık kredi kartı harcamalarınızı farklı farklı kredi kartları üzerinden yapın ve borçları zamanında ödeyin.

Kredi kartı veya hesap kartlarınıza doğalgaz, su, elektrik, telefon ve internet gibi ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı verin. Bunlarda notunuzu olumlu etkileyecektir.

Banka hesaplarınız içerisinde altın ve döviz hesapları açtırın. Yüzbinlerce liralık işlem yapmanıza gerek yok. Çok cüzi bir altın veya döviz alıp bu hesaplarda tutmanız da sizi aktif kılacaktır ve Findeks’inize olumlu katkı sağlayacaktır.

Önceden aldığınız bir krediniz var ve ödemesi hala devam ediyorsa borcunuzu imkanınız var ise kapatın.

Maaşlarınızın yattığı bankadan kredi çektiyseniz bankaya, maaşınız yatar yatmaz kredi ödemesinin çekilmesi talebinde bulunun. Bu ciddi bir güven sağlayacak ve çok hızlı bir şekilde notunuzu arttıracaktır.

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? adlı bu konumuzda sizlere bazı önemli ve işinize yarayacak bilgiler vermeye çalıştık. Faydalı olması dileğiyle.Leave a Reply

%d blogcu bunu beğendi: