Finansbank Kredi Kartı ve Kredi Yapılandırma

Finansbank kredi kartı ve kredi yapılandırma gibi işlemlerinizi yapmayı sitemiz üzerinden öğrenebilir, Finansbank kredi yapılandırmanızı kolayca yapabilirsiniz.

Ödenmemiş veya ertelenen kredi ve kredi kartlarının oranının ülkemizin kredi kartı ve borç borcu bakımından önemli oranda arttığı gerçeği nedeniyle tüketiciyi rahatlatmak için Eylül sonunda yeni bir karar alındı. Konuyla ilgili konfigürasyon veya kredi kartı konfigürasyonu üzerinde olgunluk ile 72 gün içinde ayrıntılı bilgi vermeye çalıştık.

Karartmadan sonra, bazı bankaların istekli olduğunu ve bazılarının istekli olmadığını görüyoruz. Özellikle “Bankaya gittim fakat kabul etmedim” gibi tüketicilerin yorumları sonrasında, “Ben oraya gittim, ancak bu tür bir kredi girmedi”, bazı bankaları periyodik olarak derlemek istedim.

İlk önce Finansbank’ın kredi yapılandırmasını dikkate alacağız. Öncelikle yapılandırma kredisinin “canlı” olarak adlandırdığımız krediler için kullanıldığından bahsetmeliyiz. Canlı kredi nedir? Kredi avukatlık aşamasından ödünç alınmaz. Aynı şey kredi kartı veya kredili mevduat hesabı için de geçerlidir. Avukatlık aşamasından çıkmış ve varlık şirketlerine devredilen kredi kredileri için yapılandırılmış bir kredi kullanmak mümkün değildir.

Her şeyden önce Finansbank, kredi ödünç isteyen herkese gidiyor. Bu servisi Finansbank’ın konfigürasyon servisiyle de yapabilirsiniz, ama sonunda şubeye gideceksin. Bunun için finansbank yapılandırma servisi telefon numarası olan 0 850 222 0 900 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Finansbank, bireysel kredi yapılandırması için 72 aya varan oranlarda sunuyor ve % 1.89 faiz oranı kullanıyor (Ekim 2016). Kredi vadenizi 48 aya indirirsen, bu oran % 1.56’dır. EnPara yapılandırma kredisi aynı mantıkla çalışır.

Finansbank, kredi kartı yapılandırması bakımından farklılık gösterebilir. Kredi Kartı yapılandırma taleplerinde, Banka söz konusu kredi kartını inceler. Kredi kartı ödeme probleminin 2 dönem devam ettiği ve sürekli olarak minimum ödeme döngüsünde olduğu gibi bir sorun varsa, kredi kartı yapılandırması yapılabilir.

Bu durumda nakit asla tüketiciye verilmez. Neyse, bu borç taksitle 72 aya kadar kapatılabilir. Tüketici kredi kartı borç dışında bir tutar gerektiriyorsa, bu ayrı olarak değerlendirilecektir. Bu kredinin maksimum süresi 48 aydır.
Finansbank’ın ek hesap yapılandırma süreci şöyledir: Kapanış sayınız üzerinden 72 ay süren bir yapılandırma kredisi kullanabilirsiniz.
İşletmenin temel çağrışımını takip etmeyen fakat ödeme performansı ile ilgili bir problemi olan kredileri, ek hesapları ve kredi kartlarını yapılandırmak mümkündür.

Kategori: Kredi Kartları, Krediler, QNB Finansbank