Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı

Çeşitli ihtiyaçlar için kredi ve kredi kampanyaları kullanmak çoğu insanın gündemindedir. Buna ek olarak, krediyi kullanmak isteyenler ilk faizsiz kredilere başvurur. Gerçekten faizsiz kredi sağlayıcıları var mı?

Bankaları iki şekilde sınıflandırabiliriz. Faizsiz borç verenler, faiz getiren diğer borç verenlerden biri olarak sınıflandırabiliriz. Katılımcı bankalar, ülkemizde faizsiz kredi vermekle ilgilenmektedir. Katılım bankası nedir? Bu bankalarda kredi yok. Mali destek var. Ve bu destek için hattınıza geri ödeme yaptığınızda daha fazla ödeme yaparsınız. Ülkemizdeki bazı katılım bankaları;

– Kuveyt Türk

Ziraat Katılım Bankası

– Albaraka Türk

– Türkiye Finans Katılım Bankası

Faizsiz Bir Kredi Nasıl Elde Edilir

Faizsiz kredi, borç alanların herhangi birisiyle ilgilenmeden ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmış bir sıfır faizli kredidir. Fakat faizden aldığınız ana paraya herhangi bir faiz uygulamadan faiz ödemeniz mümkün değildir. Sadece devlet tarafından verilen teşvik ve yardımlar bu şekilde karşılıksız ve ilginç değildir. Katılım bankalarının faizsiz krediler verdiğinin bilincindeyiz. İslami bankacılık biçiminde çalışan katılım bankaları, herhangi bir borç verme sürecinde faiz talep etmiyor, bu nedenle katılım bankaları kredi vermiyor. Ancak ihtiyaç için ihtiyaç duyulan finansmanı faizsiz sağlarlar. Nakit ödeyeceksiniz, eşyaları, arabayı veya evi alıp size teslim edeceksiniz ve kar paylaşım sistemi için sizden ücret alınacak. Sonuçta, cebinden bir miktar para var. Bu, katılım bankalarının işletim sistemidir.

Faizsiz Kredi Alma

Dediğimiz gibi, ülkemizde faizsiz krediler sunan bankaların başında katılım bankaları var. Katılım bankaları, İslami hassasiyetlere göre çalıştıkları için faizin yasak olduğunu söyleyerek faiz almıyor. Diğer bankalardan farklı olarak, bankada yatırılan para için belirli bir faiz oranı yoktur ve kar, faizsiz katılarak elde edilir. Vade bitiminde meydana gelen bu kar ve zararlar tasarruf sahipleri arasında eşit olarak paylaşılır. Katılım bankaları TL, Dolar, Euro cinsinden işlem yapabilirler. Bahsettiğimiz gibi, nakit ödemek yerine, katılan bankalar ürünü bayinizden alacak ve hediye olarak satacak veya kiralayacaklardır.

Faizsiz Kredileri Kimler alabilir?

Bu finansmanlardan kim faydalanabilirse, katılım bankalarına faizsiz krediler için başvuran tüm ihtiyaç sahiplerinden yararlanılabilir. Verilecek krediler tamamen ücretsizdir. Örnek olarak, emekli bir kişi emekli maaşının 10 katı kadar faizsiz kredileri kullanabilecek ve bir yıl sonra ödeyecektir. Bu 1 yıllık dönemde istediği bankaya herhangi bir ödeme yapmaz. Bir yıl sonra, süresi dolduktan sonra, istediği vade seçeneği ile katkıda bulunmaksızın faiz ile ödediği parayı ödeyecektir.

Bir cevap yazın