Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Her ihtiyaç için bir ev ipoteğine ihtiyacınız olmayabilir, ancak bazı durumlarda bankanız bir ipotek isteyebilir. Dolayısıyla, bu evin vazgeçmek ya da vazgeçmek için tekçare ipotek göstermek. Tabii ki evinizi ipotek etmek o kadar kolay değil. Kredinizi çok dikkatli düşünerek ve emin adımlarla karar vereceksiniz. Tabii ki, bir ev ipotekli bir kredi satın almak için son kararı size kalmış olacak.

Konut, ipotekli konut kredisi sunan bankalar, diğer borçlarınız veya krediniz varsa, kredi derecelendirmeniz düşük veya teminata gereksiniminiz olabilir. Böylece bu şartı kabul ettiniz ya da kredinizi almaktan vazgeçersiniz.

Diyelim ki ev ipotekli bir ev kredisi almaya karar verdiniz ve ne olacağını görelim. Eviniz bunun için exspere gidecek ve bu nedenle evin değeri anlaşıldıktan sonra kredi verilecektir. Bu yüzden burada iyi bir hesap vermelisin. İpoteğinizi yirmi bin otuz bin gibi kredilerinizde 200 bin liralık ipotekli olarak vermek zorunda kalırsınız.

Ev ipoteği dışındaki araba hijyeniniz varsa, bunu bir ilk tercih olarak alabilirsin, aksi halde evinizi çıkarmak biraz daha riskli olabilir. Kabul ediyorum ve bunu elde etmek istiyorum diyorsanız, birçok banka zaten bu uygulamayı yapıyor. Elbette, bunu başvurduğunuz noktada belirterseniz, satın alma işlemleriniz çok daha kolay olur. Evin içinde, ipotek işlemi ortalama 10 gün sürebilir. Bu aşamada evin kontrol edilmesi ve onaylanması gerekecek.

Bir cevap yazın