Engelli ve Başkalarının Bakımına Muhtaç Olanlara Vakıflar Genel Müdürlüğünden Aylık

Engelli insanlara veya diğer insanlara bakım ihtiyacı olan kişilerin bir maaş oluşturduklarını ve sağlık hizmetlerinden yararlandığını biliyorsunuzdur. Böylece Vakıf Kurmak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yardım elini uzattı ve maaşlarını özürlülerle ilişkilendirmeye başladı. Engellilere ve diğerlerine Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bakıma muhtaç olanlara verilecek maaş hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Hükümetin sosyal yardım projelerine yeni bir katkı eklendi. Engelli kişiler ve bakıcılar Vakıflar Genel Müdürlüğünde artık bir kişiye maaş ödemeyeceklerdir. Vakıflar Genel Müdürlüğünün engelli insanlarla bağlantı kuracağı maaşın detaylarına gelin.

Hayatında hiç bir sosyal güvenlik olmayacak. (Emeklilik, engelli maaş … gibi)

Talebi alacak olan kişiler mahkeme kararı ya da ilgili kanunlar altına girmeyeceklerdir. (Huzur evindekiler bu hizmetten yararlanamamaktadır.)

İthalatçı, taşınabilir olacak – müdahaleci değil (ev, işyeri, tarla, ticari taksi, iş makinası …). Bununla birlikte, birleşmek için bir birlik yapıldı.

.Ailenizden sadece 1 kişiye maaşınız olacak. Diyelim ki annesi, babası özürlü veya bakıma muhtaç durumda, bu emekli maaşından sadece 1 kişi yararlanabilir.

% 40 engellilik durumu. Özürlü Kişiler ve Muhafazakar Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün aylık ücret avantajlarından yararlanabilmesi için devlet hastanelerinden özürlü bir rapor alacak ve raporlama oranı en az% 40 olacaktır.

Bu şartları taşıyan engelli ve bakıma muhtaç kişiler, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne müracaat edeceklerdir. Başvuru sahipleri ayrıca e-posta veya posta yoluyla başvuruda bulunabilecektir. İlçe müdürlüğü vasıtasıyla yapılacak araştırmalar sonucunda maaşa hak kazananlara 583 TL maaş eklenecek. Maaş almaya başlayanların her Kasım ayında Vakıflar Genel Müdürlüğüne “Polling Sertifikası” vereceğini çok önemli bir dipnot paylaşmak isterim. Belgeyi ödemeyenlerin maaşları kesilecek. Belge Kasım ayında çıkmazsa, belge 3 ay içerisinde teslim edilmelidir. Ocak sonuna kadar belge tatmin edici ödenmeyecek 3 aylık maaş toptan ödenir.

Bir cevap yazın