EFT ve Havale Ücreti Kesmeyen 4 Banka Tavsiyesi

Herkesin bildiği üzere bankalar birtakım hizmetler karşılığı için küçük te olsa bizlerden bazı kesintiler yapmaktadır. Objektif olarak bakmak gerekirse; bazı masraflar makul seviyelerde ve kabul edebileceğimiz rakamlardır, bazı masraflarsa ne yazık ki biraz abartılmış rakamlardır. Bankaların ücret karşılığı verdiği hizmetler arasına para transferi işlemleri de dâhil olmaktadır. Bunlar EFT ve Havale işlemleri olarak bilinmektedir. Bu işlemler içinse bankalar bir miktar kadar ücret talep etmekte, bu rakamlar göndereceğiniz paranın miktarına göre farklılık gösterebilmektedir. Ama EFT ve havale ücreti kesmeyen bankalar da var tabi ki. Bu paylaşımımızda sizleri bu bankalar hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız.

  EFT ve havale ücreti almayan bankalar ING Bank Günlük Paket, QNB Finansbank Enpara, Yapı Kredi Nuvo, Kuveyt Türk Senin Bankan’dır. Şimdi bunları sıra sıra sizlere tanıtalım.

1 – ING Bank Günlük Paket

ING Bank ‘ta bir mevduat hesabına sahip olanlar, kredi kartı olanlar veya otomatik ödeme talimatı vermiş olanlar; ING Bank Günlük Paket fırsatından yararlanabilir, bu fırsatlar arasında da ücretsiz EFT ve havale yapabilme fırsatı da vardır. Ücretsiz EFT ve havalenin yanında hesap işletim ücreti ile kart aidatı kesintileri de uygulanmamaktadır.

                2 – Finansbank Enpara.com

Enpara.com bankacılık işleminin çoğunda ücretsiz işlem fırsatı sunan Finansbank’ın bir nevi dijital bankacılık bayisidir. Enpara.com ‘un herhangi bir şubesi olmamakla birlikte, EFT ve havale ücreti almayan en iyi bankalardandır. Ek olarak EFT ve havale işlemlerinde herhangi bir alt sınır da koyulmamıştır. Ücretsiz hizmetleriyle müşterilerinin takdirini üzerine toplayan Enpara.com ‘un müşteri sayısı her geçen artmaya devam etmektedir.

                3 – Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi Nuvo sahipleri ücretsiz olarak EFT ve havale yapıyorken, bunun yanında hesap işletim ücreti de alınmıyor. Artı olarak Yapı Kredi Nuvo hesabınız varsa; her üye yaptığınız kişi başına 30 TL puan kazanmış oluyorsunuz.

                4 – Kuveyt Türk Senin Bankan

Daha yeni bir proje olan Kuveyt Türk Senin Bankan; aynı Enpara.com gibi Kuveyt Türk ‘ün dijital bankacılık bayisidir. Katılım bankaları içinde dikkat çeken projeleri ile ön taraflara ulaşmayı başaran Kuveyt Türk, Senin Bankan ile EFT işlemleri ve havale işlemlerinde hiç bir ücret kesintisi yapmamaktadır.

  EFT ve havale ücreti almayan bankaları sizlere ilettik Burada bir parantez içinde şunu da söylemem gerekir ki; genellikle maaş alınan bankalar da kullanıcılarına ücretsiz EFT ve havale imkanı sunabilmektedir. Tabii ki maaş bankanız ile iş yeriniz böyle bir anlaşma yapmış olması gerekmektedir. Bu durum için önceden bankanızla bu konu hakkında görüşmenizde yarar vardır. Kamu personeli tarafından ise; maaş aldıkları banka net olarak EFT ve havale ücreti almıyor diyebiliriz. Çünkü kamu personellerinin maaşını verecek bankalar seçilirken ve anlaşmalı yapılırken bu detaylar net bir şekilde ele alınıyor, bu hizmetlerden ücretsiz yararlanmalarına ek olarak bir de promosyon ödemeleri de alınmaktadır.

Bir cevap yazın