EFT ve Havale Ücreti Almayan 4 Banka Önerisi

Bildiğimiz gibi, bankalar bazı hizmetler için bazı giderler almaktadır. Ona objektif bakarsak; Bazı masraflar makul seviyeler ve kabul edilebilir rakamlardır ve bazı maliyetler ne yazık ki biraz şişirilmiş rakamlardır. Bankaların ücret karşılığı sundukları hizmetler arasında para transfer işlemleri yer almaktadır. Bunlar EFT ve Havale işlemleridir. Bu işlemler için bankalar, gönderilecek paranın miktarına bağlı olarak değişebilecek bir ücret talep etmektedir. Bununla birlikte, EFT ücreti ödemeyen ve ücretleri aktaran bankalar da vardır. Bu yazı size bu bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

EFT almayan ve havale ücreti almayan bankalar ING Bank Günlük Paketi, Finansbank Enpara.com, Yapı Kredi Nuvo ve Kuveyt Türk Senin Bankan’dır. Şimdi size sırayla bu bankaları tanıtalım.
1 – ING Bank Günlük Paketi

ING Bank’da, kredi kartıyla veya otomatik ödeme talimatlarına sahip olanlardan mevduat hesabı olanlar; ING Bank Daily, ücretsiz EFT ve banka havalesi de dahil olmak üzere paket fırsatlar sunuyor. Ücretsiz EFT ve havayolu şirketine ek olarak, hesap işlemi için hiçbir ücret ve kartın kesilmesi söz konusu değildir.
2 – Finansbank Enpara.com

Enpara.com, bankacılık işlemlerinin çoğunda ücretsiz işlem imkânı sağlayan Finansbank’ın bir çeşit dijital bankacılık platformudur. Enpara.com’un şubesi yoktur ve EFT ücreti ve transfer ücreti ödememektedir. Buna ek olarak, EFT ve para transferi işlemleri için daha düşük bir limit yoktur. Enpara.com’un müşteri tabanı her geçen gün büyümeye devam etmekte ve müşterilerine sunduğu ücretsiz hizmetleri ile beğenisini kazanmaktadır.
3 – Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi Nuvo müşterileri, EFT ve para transferi ücretlerini ücretsiz olarak ödemez. Ayrıca bir Yapı Kredi Nuvo hesabınız varsa; Kişi başı 30 TL kazanırsınız.
4 – Kuveyt Türk Senin Bankan

Kuveyt Türk Senin Bankan, bir çiçeğin burnunda bir proje; Tıpkı Enpara.com’un Kuveyt Türk’ün dijital bankacılık platformu gibi. Önemli katılım bankaları ile ön sıralamada yer alan Kuveyt Türk Katılım Bankası, Banka ile EFT ve para transferi işlemleri için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

EFT almayan ve transfer ücreti ödemeyen bankaları sizinle paylaştık. Burada belirtilmesi gereken parantezler; Genellikle, maaş alan bankalar müşterilerine ücretsiz EFT ve para transferi de sunmaktadır. Elbette, bankanızla işletmeniz arasında böyle bir anlaşma yapılmalıdır. Bu, bankanızla önceden sizin için faydalıdır. Kamu personeli açısından; Aldığı bankanın EFT almamasına ve kesin olarak aktarma ücreti ödemediğini söyleyebiliriz. Çünkü kamu personelinin maaşlarını ödeyen bankalar belirlenir ve sözleşmeye bağlandığında bu konular ayrıntılı olarak ele alınır ve bu hizmetleri ücretsiz olarak kullanmanın yanı sıra bir promosyon ödemesi yapılır.

Kategori: EFT, ING Bank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası