Devlet Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü

Bir ev satın almak isteyenlerin önünde en büyük engellerden biri, birçok insanın hayatını zorlamayan ve bir ev fiyatına kadar faiz yaratan bir ipotek kredisi faiz oranıdır. Sonuç olarak, bir ev satın almak isteyen ya da peşinat biriktirmek için harekete geçen kişiler bu konuda ciddi tedirginlik yaşayabilir.

Ev kredisi, bir ev satın almak isteyen kişilerin bankaya kişisel olarak gideceği kredilere verilen ad olarak bilinir. Konut kredisinden yararlanmak isteyenler ayrıntılı araştırma yapıyor ve kredileri almak için bankaya başvuruyorlar. Bir ev kredisi alırken peşin olarak evin% 25 değerini göstermenin yanı sıra, insanlar peşinatıyla kredi alabilecekleri bir ev satın almak istiyorlar.

Borçlanmanın kendi başına bir problem olduğu halde, konut kredilerine eklenen bu faiz oranları da ev satın alacak insanlar için bazı sorunlara neden oluyor. Bu durumun farkında olan devlet ayrıca, devlet bankaları olarak hizmet verilen yerlerin kontrol kredilerini düşürmesini ve böylece ev satın almak isteyenler daha kolay hareket etmesini garantiliyor.

TC Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası, piyasaya göre çok düşük faizli bankalar olarak bilinmektedir. Ayrıntılı incelemelerde Ziraat Bankası için belirlenen konut kredisinin faiz oranı 1.23, Vakıfbank için bu oran 1.17’dir. Ayrıca, Halk Bankası’ndan konut kredisi almak isteyenler 0,90 TL faiz oranlarından yararlanabilir. Bu oranlardan kredi almak isteyenler için çok avantajlı olan bu kredilere başvurmak çok kolaydır. Kredi için bankaların resmi web sitelerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın