Denizbank Çiftçi Kredileri, Başvuru Şekli ve Faiz Oranları

Tarımın gelişimi her ülke için çok önemli olmakla birlikte maalesef son yıllarda ülkemizde geri döndüğümüz söylenebilir. Devlet ve özel sektör tarafından tarım sektörüne birçok destek ve teşvikler verilmesine rağmen hala yeterli bir tarımsal üretici ülke olduğumuzu söyleyemeyiz. Tarımda çalışan çiftçilerin ve çiftçilerin çalışmalarını kolaylaştırmak için birçok banka sektörlere özel krediler veriyor … Bu kredilerin en önemlilerinden biri Denizbank Çiftçi Kredileri’dir. Bu yazıda Denizbank çiftçilere yönelik cazip teklifleri ele almıştır. . Denizbank çiftçilerin kredileri ve uygulama türü faiz oranları hakkında bilgi paylaşmaya çalışacağız.

Denizbank‘ın çiftçilere yönelik özel kampanyalarına baktığımızda; Üretici kartları, spot krediler, döner krediler, taksit tarım kredileri, düğün ortaklığı kredileri, sözleşmeli üretim kredileri, genç çiftçilere özel krediler. Şimdi sırasıyla bu kredi ürünlerine göz atalım.

Üretici Kartı

Bu kartın en önemli özelliği, tarım sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli kredilerin sağlanmasıdır. Denizbank sistemiyle çiftçilik yapan kişinin kredi limiti Üretici Kartında tanımlanmakta ve çiftçi bu krediyi ihtiyaç duyduğu anda kullanmaktadır. Yıllık bir ödeme olan bu kartın ödeme süresi, çiftçinin hasat zamanı ile belirlenir.

Spot Kredisi

Bu tür kredi, normal ihtiyaçlar, konut veya taşıt kredileri gibi çiftçinin ihtiyaçları için uygun faiz oranları ile sabit vade ve faiz oranlarına sahip bir tür kredi türüdür.

Rotary Kredisi

Faiz ödemeleri, tarım sektöründeki çiftçinin sahip olacağı kısa vadeli nakit sorunlarını ortadan kaldırmak için aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak toplanabilen kredilerin türüdür.

Yüklü Tarımsal İhtiyaç Kredisi

Bu tip kredi kredilerinin çiftçinin ihtiyaçları için yeterli olmasının ardından, geri ödemelerde çok fazla esneklik vardır. Burada, çiftliğin ürünü satılmaktadır zamanı, hasatı zamanı vb. Gelir durumuna göre bir ödeme planı hazırlanır ve çiftçinin zor bir duruma düşmemesi hedeflenir.

Düğün Derneği Kredisi

Adından da anlaşılacağı üzere, düğün hazırlıkları için bir yıllık ödeme şeklinde 36 aylığına kadar çiftçilere kredi imkânı sağlanmaktadır. Ayrıca, bu krediyi 200 TL’ye kadar altın hesabı kullananlar hediye ediyor .. Denizbank çiftçisinin iyi günlerinde ve kötü günlerinde anlarsınız …

Sözleşmeli Üretim Kredisi

Üreticiler, ürünleri üreten şirketler ile ürün tedarik eden üreticiler arasındaki sözleşmeyle belirlenen kredilerdir.

Genç Çiftçilerin Özel Kredileri

Yakın zamanda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Genç Çiftçilerin sayısını artırmak için bir rüya olan Hibe Destek Programı kapsamında hazırlanan bu kredi; 84 aya kadar vadeli ve% 1.29 faiz oranı ile bir kredi elde etmek mümkündür.

Şimdi bir örnek ödeme planı paylaşalım;

Kredi Miktarı: 10 bin TL

Olgunluk: 84 ay

Taksit Sayısı: 7

Ödemeler (Yıllık): 2,494 TL

Yıllık Maliyet:% 16.31

Bir cevap yazın