CVV Kodu Nedir?

Kredi kartlarının arkasındaki rakamların son 3 hanesine CVV kodları denir. Bu yazıda CVV kodunun ne işe yaradığı ve nasıl bulunacağı hakkında bazı bilgiler verilecektir.

CVV Kodları Nerede Yazar

CVV Kodu, Kart Doğrulama Değeri kelimelerinin kısaltılmış halidir. Her bir kredi kartında farklı numaralardan oluşan CVV kodu internet alışverişinde güvenliği sağlamak için tasarlanmıştır. CVV kodu 2001 yılından beri Visa kredi kartlarında kullanılmakla görevlendirildi. CVV kodları, kredi kartlarınızın arkasındaki imza bandı olan yapıştırıcı üzerine yerleştirildi. CVV kodları, kredi kartlarının sayısına göre değişir. Diyelim ki 8 haneli bir numaranız varsa, son 3 CVV kodudur. Bazı kredi kartlarında sadece 3 basamak vardır. Kısacası, imza bandındaki 3 basamak CVV kodudur. CVS kodları kesinlikle çevrimiçi alışveriş için gereklidir. CVV kodunu girmeden internette alışveriş yapmak mümkün değildir.

CVV Kodunun Silinmesi

CVV kodunun silinmesi, gerçek posta cihazlarında yapılan satın alımlarda sorun yaratmaz. CVV kodunu silseniz bile, yayın cihazlarından alışveriş yapabilirsiniz. Bununla birlikte, silinen CVV kodları silinmiş kredi kartlarıyla internette satın alınamaz. Silinmiş CVV kodlarına erişmek için CVV kodlarına erişmek için kredi kartınızı yenileyebilir veya müşteri temsilcisini arayabilirsiniz.

CVV kodları, kimliği belirsiz bir kimseyle paylaşılmamalıdır; çünkü, İnternet üzerinden kredi kartı işlemlerinde şifre istemez. Kredi kartı numaranız ele geçirilse bile, CVV kodunu bilmeden bir satın alma işlemi gerçekleştiremezsiniz. CVV kodu ve CVV2 kodu, sürekli karıştırılan terimlerdir. CVV2 kodları, bankaların yalnızca sanal kartlarda internette geçerli olan güvenlik kodudur. Güvenlik kodlarına vize kartlarında CVV, banka kartlarında CSC ve American Express kredi kartlarında CID denir.

Bir cevap yazın