logo

Cepteteb ve Enpara.com Şubesiz Bankacılık Avantajları

Dijital bankacılık kavramı yavaş yavaş ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Üstelik, bu dijital bankacılığa giren bankalar, müşterilerine cazip fırsatlar sunarak bu işe başlamışlardır. Bu fırsatları yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylı olarak tartışırken, dijital bankacılıkta hızlı ilerleme yapan iki dijital bankayı tartışacağız ve size CEPTETEB ve Enpara şube bankacılığının avantajlarından bahsetmeye çalışacağız.

EnPara.Com

EnPara.com Reklamlarda adını çok sık duymaya başladım; QNB Finansbank tarafından devralınan bir projedir. Enpara.com’un yüz binlerce kişiye kısa sürede hitap etmeyi başaran sloganı da cazip; “Bugün yarın da ücretsizdir …” Bankanın en önemli hizmetlerinden biri, para transferi işlemlerinde para almaması ve hesap işletim ücreti kavramını ortadan kaldırabilmesidir. Enpara.com, vadeli hesap hesaplarında cazip teklifler de sunar; Bu masrafları almamasının nedeni dijital bir bankadır; Sıradan bir banka şubesinin masrafları olan kira, elektrik, su vb. Kalemi ödemediği gibi. Para ihtiyaç duyanlara kredi sağlayan Enpara.com, bildiğimiz banka gibi her türlü bankacılık işlemine anında cevap verir.

Enpara.com‘un dikkat çekici diğer bir özelliği de, müşteri ile olan sözleşmenin sadece 2 sayfa olması ve çok net olması. Yine QNB Finansbank ATM’leri Enpara.com müşterilerinin hizmetindedir. Bir Enpara.com müşterisi olmak çok basit. Web sitesini girip kaydınızı yaptırın.

CEPTETEB

Dijital bankacılığın ilerleyen bankalarından biri CEPTETEB, Türkiye Ekonomi Bankası’nın projesi. Bankalarla yaptığınız tüm işlemlere çok yakın olan internet bankacılığı platformları ve mobil bankacılık uygulamaları sunmaktadır. Üstelik CEPETEB’in bir müşterisi değilseniz, Türkiye Ekonomi Bankası şubelerine gitmenize gerek bile yoktur. Tüm yapmanız gereken, CEPTETEB uygulamasını akıllı telefonunuza indirmek ve “MÜŞTERİ” düğmesine basmaktır. Formu doldurduktan ve onayladıktan sonra CEPTETEB’in sihirli dünyasına giriyorsun.

Buradan bir borç hesabı açabilir, bir kredi başvurusu bulabilir, onaylanmış kredinizi banka hesabınıza alabilir, kredi kartı başvurunuzda bulabilir, kurumsal ödemeler yapabilir vb. Daha birçok bankacılık işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca, yardıma ihtiyacınız olan yerlerde CEPTETEB desteği her zaman yanınızda. 0 850 200 0 666 Telefon numarasını arayarak CEPTETEB ile ilgili herhangi bir konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

CEPTETEB‘in Ev Hesabı uygulamasıyla, ev harcamalarınızı kolayca izleyebilir, aylık giderlerinizle ilgili grafiksel olarak hazırlanan bilgileri görüntüleyebilir ve bütçenizi kolayca yönetebilirsiniz. CEPTETEB girişi ile E – Devlet Kapısına da giriş yapabileceksiniz. Bu nedenle E – Devlet’in şifrelenmesine gerek yoktur. CEPTETEB Bankacılığa girmek için yeterlidir.

Bu dijital bankacılık etkinliği şimdi hayatımızın bir parçası gibi görünüyor. Takip eden yıllarda, bankalar artık şubeler açmayacak ve tüm bankacılık işlemleri büyük olasılıkla dijital platformlarda yürüyecek.