logo

Cep Telefonundan Başka Birine Nasıl Para Yollanır?

Gün, para transferi ile ilgili değil, yenilik piyasası. EFT ve para transferini ilk söylediğimizde, bu işlemler telefon bankacılığıyla yapıldı; bir dahaki sefer internet bankacılığı yoluyla bilgisayardan para gönderdiğimizde mobil bankacılık uygulamalardan akıllı telefonlarla para gönderdik ve son olarak bir cep telefonu haline geldi. Bunun için birden fazla yöntem var. Hangisini seçmek istersen sana kalmış. Bu yazıda bu yöntemlerden söz edeceğiz ve cep telefonundan başka birine nasıl para göndereceğimizi adım adım açıklamaya çalışacağız.

Bir cep telefonundan para gönderme mantığına bakarsak; Para gönderen, yani gönderen, hesap numarası yerine alıcıya para gönderir ve parayı GSM hattı üzerinden gönderir ve bunun ardından o kişiye özel bir numara (referans numarası veya numara) ile birlikte bir bilgi mesajı gönderir. Şifre) Diyelim ki, alıcının bankası, parasını ATM’ye çekmesinden oluşur.

Burada, bankaların uygulanması genel olarak benzer ancak bazı ayrıntılar farklı uygulamalar içeriyor. Cebe para aktarmak için bir banka hesabınızın olması gerekir. Şimdi, bankaya para transferini sağlayan bankaları sayalım.
Yapı Kredi Para Cepte

İster istesin istesin, Yapı Kredi İnternet ve Mobil Bankacılık’tan istediğin herkese anında para gönderebilirsiniz. Para gönderen kişinin Yapı Kredi müşterisi olmasına gerek yoktur.
Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi Bankası’nın yeni dijital platformu Yapı Kredi Nuvo ile birçok para transferi işlemi ücretsiz yapılır. Hızlı ve kolay para transferi işlemleri arasında Yapı Kredi Nuvo ile yapılan nakit transferi de bulunmaktadır.
Garanti Bankası Cep Bankası

Garanti Cep Bank ile, para göndermek istediğiniz kişinin hesap numarası (IBAN) gibi uzun hesap bilgilerine sahip olmanız gerekmez. Telefon numaranızı bilmek yeterlidir. Ve bir mesaj göndermek bile cebinize para gönderebilirsiniz.
Akbank Cebe Parayı gönder

Akbank Cebe Para Transferi ile, herkes Akbank müşterileri olsun ya da olmasın cep telefonlarına para gönderebilir.
İş Bankası Cebe Havale

İş Bankası Nakit transferi sistemiyle, cep telefon numaranızı bilen kişiye günde 1000 TL’ye kadar para gönderebilirsiniz. Alıcı, gönderme işlemini yaptıktan sonra herhangi bir karta ihtiyaç duymadan İstenen İş Bankası ATM’sinden parasını çekebilecektir.

Denizbank ile Devir GSM Numarası

Denizbank’ın transfer hizmeti ile GSM numarasına göre cep telefonuna para göndermek oldukça basittir. Sadece karşı tarafın telefon numarasını bil …

ING Bank Para Mara

Çocuklara para göndermek için Para Mara hizmetine katılan ING Bank, müşterilere hesaplarından cep telefonlarına para gönderme imkânı sunuyor.

Şekerbank Hesaptan Cebe

Şekerbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık yoluyla müşteri hesaplarından cep telefonlarına kolayca para transfer edebilir.