Çekilen veya Onaylanan Kredi Nasıl İptal Edilir?

Bir an için acilen paraya ihtiyacımız var. Hemen bankaya gittik ve kredi başvurusunu bulduk. Kredimiz banka tarafından onaylandı ve hesabınız da alacaklandırıldı. Ardından bir telefon geldi ve bir arkadaşınız “İhtiyacınız olan parayı buldum” dedi. Evet, şimdi ne yapacağız? Kredimiz doğrulandı, hesap sadece banka hesabınızdan para çekilmek üzere geri çekildi. Bir taraftan, faiz getiren banka kredileri, diğer taraftan, arkadaşımızın bizim için bulduğu faizsiz borcu … Elbette, ne yapacağız, onaylanıp muhasebeleştirilen bu muhtaç krediyi iptal etmektir. Bu yazıda çizilen veya onaylanan bireysel ihtiyaç kredisini nasıl iptal edeceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Bu sorunu bir ikili olarak alalım. Önce onaylanmış krediden bahsedelim. Tüketici olarak bunu bilmeliyiz; Onaylanan kredi, istediği zaman iptal edilebilir. Onaylanmış krediyi almakla yükümlü değiliz. Daha iyi açıklamak için bir örnek vermek; Herhangi bir bankaya internet veya SMS yoluyla bir kredi başvurusu yapmışsanız, banka müşteri temsilcisi tarafından çağrılırsınız ve sizden kredinizin onaylandığı söylenir. İptal etmek için yapmanız gereken şey oldukça basit; Sizi çağıran müşteri temsilcisine kredi vermeyi bırakırsanız, işleminizi iptal etmek istediğinizi söylemek yeterlidir. Bu şekilde, ilgili bankanın en yakın şubesine giderek onaylı krediyi iptal edebilirsiniz. Unutulmamalıdır; Bankalar bu işlem için küçük bir ücret talep edebilir. Bu, imzaladığımız sözleşmelere dahildir. Ancak, böyle bir durum SMS kredileri ve internet üzerinden yapılan krediler için geçerli olmayabilir. Bununla birlikte, banka bir ücret talep ettiğinde; Bu konuda biraz direniyorsanız, muhtemelen bu ücreti ödeyemezsiniz.

Kredilendirilen krediler; Bir başka deyişle, onaylanıp muhasebeleştirilen kredilerin iptali için, tüketiciye 14 gün içinde herhangi bir ceza ödemeden çekme hakkı bulunmaktadır. Ancak, bu süreci takip etmenin en mantıklı yolu takip etmek; Kredi hemen aynı miktara dokunmadan derhal kapatılmalıdır. Kâr kaybından kara geri dönmek gibidir; Bir kerede krediyi kapatacaksın ve krediden bir miktar hasar görmüş olarak kurtarılacaksın. Ayrıca, tarafınızdan yapılan sigorta tatili krediyi kapattığınız güne göre hesaplanacak ve kalan partiniz iade edilecektir. Bu, banka yetkilisi tarafından söylenemez. Böyle bir durumda, bunun hakkına sahipsiniz ve sigorta ücreti için sizden ücret alınacağını unutmayın.

Bir cevap yazın