Borsa Nasıl Oynanır ve Nasıl Para Kazanılır?

Her türlü ticari mallar ve değerli kağıtlar, borsa adı verilen piyasada satılmaktadır. İyi bir eğitim ve günlük işlemlerin takibi, borsa oyuncularına yüksek getiri getirdiği bilinen bir gerçektir. Borsayı Nasıl Oynayacağız Ve Bu Yazda Nasıl Para Kazanacağız Sorunu basit bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

Borsa Nasıl Oynanır?

İnternetin gelişmediği dönemlerde yatırımcılar borsa kredilerine girdi ve hisse senedi işlem gördü. Bununla birlikte, günümüzde internet ağı genişlemesi ve hatta cep telefonu penetrasyonu, borsada işlem yapacak tüccarlar, borsa salonlarına gitmeden yaşadıkları yerde çalışmasına izin veriyorlar. Borsa ticareti yapabilmek için öncelikle aracı kurumlar (Broker) veya çalıştığınız bankalardan bir yatırım hesabı açmak gerekiyor. Dilşeniz çalışma bankası mobil bankacılık uygulaması akıllı telefonlara indirilebilir ve işlemler borsada yapılabilir. Borsada ticaret yapabilmek için aracı bir kurumla sözleşme yapmanız gerekir. Bugün aracı kurumlar veya bankalar aracı kurum olarak kullanılmaktadır. Bankalar, aracılık komisyonlarının borçlanma işlemlerinden aracılık komisyonlarından daha düşük olması, yardım, komisyonculuk ve aracılık hizmetleri sunması, ayrıntılı veri akışı sağlaması ve brokerler için hazır bir danışmanlık hizmeti sunması nedeniyle daha avantajlıdır. Borsa İstanbul piyasasında işlem gören bankalar, aracı kurumlar vasıtasıyla dış piyasalarda ticaret yapabiliyorlar.

Borsada Para Kazanmak

Borsada para nasıl kazanılır? Ona sor. Borsa eğitimi, borsada işlem gören, veri dolaşımını takip etmeyen, 100’de 1’i, geceleri 100’ü bulan ürün takipçileri yoktur ve borsada oynayanların sonu Hep sinirli. Borsa, psikolojik bir savaş verecek bir yer. Gelecekteki işlem gören hisseleriniz bir geceye düşebilir. Yani bir miktar çelik iradeniz olması gerekecek. En büyük öneri, bütçemizi zorlamak için yatırım yapmayacak olmalarıdır. Gün boyunca borsada çok fazla işlem yapmak her zaman yatırımcıyı kaybeder. Çünkü bazı yatırımcılar, gün içinde daha fazla kâr elde etmek için çok fazla ticaret yapıyor. Bu onun satın almalarını ve satışlarını kaybetmesine neden olur ve bir süre sonra elini avucunun içinde kaybeder. Borsadan para kazanmanın yolu yukarıda belirtildiği gibidir. Borsa bilgisini almayan veya satmayan yatırımcılar, işlemleri analiz edip grafiksel eğilimleri inceleyecekler; borsada hisse senedi piyasasında, borsa döneminde ne olacak, borsa döneminden sonra ne olacak? Ekonomik, politik ve askeri krizler.

Bir cevap yazın