Bankpozitif İpotekli Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

BankPozitif, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda kredi ürünlerini kullanmaktadır. Konut, araç, ihtiyaç, eğitim, tatil vb. İsimler altında verilen bu kredi ürünlerinin isim bağımlılığı her geçen gün artmaktadır. Bir ciroya kadar birkaç başlık altında sunulan kredi ürünleri artık 20 mezhep oluşturuyor. Bankaların kredi ürünleri için kendi adlarını yaptıklarında, ekipman olarak adlandırılan birçok kredi ürünü var. Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren kurumlardan biri olan Bankpozitif, ilk gününde yeni nesil bir bankacılık yaklaşımına sahiptir. Bankpozitif, yenilikçi yaklaşımını bir kez daha ortaya koyuyor ve ipotek kredileri kullanıyor. Banka’nın bireysel müşterileri için sunduğu bu kredi ürünü, aynı zamanda birçok banka tarafından sağlanmaktadır ve özellikle Banka tarafından sağlanan şartları yerine getirmemektedir.

Bankpozitif tarafından verilen ipotek kredisi nedir, bunları nasıl temin eder ve koşullar nelerdir gibi soruların cevaplarını bekleyen müşteriler için aşağıdakiler belirtilebilir. Banka tarafından sunulan bu yeni kredi ürünü için, bireysel müşteriler mevcut ev teminatını göstermeleri koşuluyla bu krediden yararlanabilir. Banka destekli bir kredi ürünü olan bu kredi türü için Bankpozitif, 500.000 TL’ye kadar kredi kullanmaktadır. Bankappliance, işyeri sahibi bir müşterinin işyeri garantisi bulunmaması durumunda da bu krediyi kullanmaktadır. Acil para ihtiyacı olanlara sunulan bu tür kredi, birçok ihtiyaçları karşılama noktasında çok ciddi bir gelir kaynağıdır.

Bankpozitif, konut kredisi için% 1.49 faiz oranı ile 36 aylık maksimum vade sağladı. Kredinin üst limiti 500.000 TL, alt limit 20.000 TL’dir. Krediye bağlı sigorta yoktur, gayrimenkul rehin tesis ücreti, değerlendirme bedeli ve üçüncü şahıslara yapılan ödemeler kapsamında çeşitli kredi türleri vardır. Banka, krediyi kullanacak müşteriler için eyalet sınırlarını getiriyor. Buna göre, bu kredi Ankara, İstanbul ve İzmir dışındaki herhangi bir şehre verilmemektedir. Buna ek olarak, ipotek altına alınacak ev, son 5 yıl içinde ailede satılmamalıdır. Son olarak, ev katında bir mülk unvana sahip olma veya bir kat irtifak hakkı varlığı gibi koşullar ön plana yerleştirilir.

Kategori: Krediler