Bankaların Ücret Almayacağı İşlemler

0
178

Hatırlanır mı bilinmez ama 15 yıl öncesine kadar bankalar vampirler gibi tüketicilerin kanını neredeyse emiyorlardı. Doğru bankacılık denetimi ve düzenleyici tedbirler doğru bir şekilde alınmadığından, işlem ücreti adı altında bile olsa bankalar adına hareket ettiler, bunları bile duymadık. Öyle ki bankalar şube önünde durur ve bölge pazarının önüne domates gibi bir hediye kredi kartı verirlerdi. Neyse ki, son 10 yılda bankalar için ciddi yatırım kararları alındı ​​ve tüketiciler için yasalar kaldırıldı ve bankalar engellendi. Bu makalede, müşterilerin bankalar tarafından yıllarca alınıp 2014 yılında bankalar tarafından verildikleri ücret, komisyon ve masrafların finans prosedürleri ve prosedürleri hakkında bilgi sağlayacağız.

Kredi kullanımı durumunda bankalar, annenin düğününe kadar, kredi alımı, toplama ücreti, toplama ücreti, istihbarat ücreti, ödeme planı ücreti gibi işlem ücretleri tahsil edecektir. İflas kanunu çıkarılan kanunla çağrıldı ve kredi kullanımı için yalnızca kredi tahsis ücretleri kullanılabileceği ve ücret alınmayacağı açıklandı. İzin verilen kredi tahsis ücretleri de, alınan kredi tahsis ücretinin kullanılacak kredilerin birini aşamadığı şekilde sınırlandırılmıştır. Diyelim ki konut kredilerinde 100.000 £ harcadık. Bankalar bizden 500 TL’ye kadar kredi ayırma ücreti alabilecek.

. Kullanılan kredinin erken sona erdirilmesi durumunda, kandaki erken ödeme tazminatı haricinde herhangi bir ücret alınmayacaktır. Yine, bankalar, ipotek veya aracı, kredi kullanımı için talep ettikleri konut kredileri konusundaki uzmanlığın değeri olarak üçüncü şahıslara ödenmesi gereken miktarı yalnızca karşılayabilecektir.

Konut kredisi için başvurduk ve sonra krediden vazgeçtik. Para çekme durumunda, değerleme uzmanları gibi üncü şahıslara ödenen ücret varsa, sadece bu ücret tüketiciden düşülecektir. Bunun dışında, bu masraflar tahsil edilmez ve bu masraf gibi alakasız maliyetler olarak tahsil edilmez.

Bankalardaki borçsuz makale için sadece tek bir işlem için ücret alınmayacak. Bununla birlikte, birden fazla borç iddialarında bankaların talebinde bulunabilir.

. Uyanık bankalar, kredi verildikten sonra müşteriye ödenecek bir kredi hesabı açtı ve bu hesap da hesap işletim ücreti için tahsil edildi. Krediyi düzenlenmiş yönetmeyle kullananlar, yalnızca borcunu ödeyip dışındaki hesabı kullanmazlarsa borcunu ödeyeceklerdir. Ancak, hesap kredi haricindeki diğer işlemler için kullanılıyorsa, bankalar hesap işletim ücretini karşılayabilecektir. Ayrıca, borç alanın borcu bittikten sonra açık olan kredi hesabı, borçlu yazılı bir talep olmadığı sürece kapatılacaktır.

. Bankalar, kredi kartlarını daha sık kullanabilmeniz için size “mümkün olduğunca harcama” yapacak bir kampanya düzenliyor. Tüketici bir harcama sözü verir ve ilgili harcama harcamamış olsa bile, kesinlikle cezayı ödemeyecektir. Bonus, çip, artı para vb. Alınırsa, bonus iade edilir.

. En sık kullandığımız bankacılık işlemlerinden birisi para emri ve EFT işlemleridir. Bazen tüketiciler yanlış gönderimler ve EFT uygularlar. EFT işlemlerini iptal etmek veya yapılan hatayı düzeltmek durumunda bankalar herhangi bir ücret talep edemezler.

Bankalar o kadar telaşlı ki, banka işe alacak müşterilerden para alıyorlardı bile. Dava ziyaret ücreti olağanüstü. Yeni düzenleme ile bu saçma ücret karşılığında kaldırılacak ve güvenli sahipleri ziyaret ettikten sonra ücret ödemeyecekler.

. Bir hesabı açıp kapamaktan veya bir hesap cüzdanında yazdırmaktan artık borç alınmayacak.

Diyelim ki, tüketicinin cari bir hesabı var ve hesabı 6 ay kullanmamış. İşte yönetmelik ve hesap 180 gün çalışmaya devam ediyor, hesap işletim ücreti alınmayacak.

Kredi sözleşmeleri ve kredi kartı anlaşmaları gibi bankacılık sözleşmelerini biliyorsunuz. Antik bir dua gibidir ve okumak için bir lens, bir mikroskop gerekir. Yönetmelik de bu konuyu ele almış ve sözleşmelerin en az 12 pt boyutunda olması ve bizim gibi yazıların açık ve anlaşılır olması şartını getirmiştir.

Ürün ve hizmetler için verilen sigorta sözleşmeleri, diğer sözleşmelerden ayrı olarak düzenlenecektir.

. Bankalar, internet sitelerinde faiz oranlarını, harçlarını ve diğer teşvikleri tanıtmak zorundadırlar.

CEVAP VER