Bankaların Çalışma Saatleri 2018

Son dönemlerde insanların çok merak duyduğu bilgiler arasında gelen biri olan soruya sizler için Banka çalışma saatleri bilgilerini detaylı olarak anlatacağız. Yoğun tempolarda sürdüğünüz hayatlarınızda önemli bir yeri olan banka işlemleri bazı zamanlar oldukça can sıkıcı durumlar alabilmektedir. Tam da bu yüzden sizlerin sorularını yanıtsız bırakmayarak çalışma saatleri nedir ne değildir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Genel olarak bankalarda çalışma saati sabah 9’dan akşam 5’e kadar olduğunu ilk olarak söylememiz doğru olacaktır. Ama bazı bankalar çalışma saatlerinde biraz esnediğini ve bunlar hakkında da sizlere bilgiler aktaralım.

Bankalarda Çalışma Saatleri

Vakıfbank Çalışma Saatleri

Vakıfbank, ilk olarak çalışma saatleri 9.30 ila 17.00 arasında tutmakta olan bankaların başında gelmektedir. Öğle molaları ise 12.30’dan 13:30’a kadar sürmektedir.  Diğer işlemler içinse 7’24 bankamatik ya da cep şubesinden yapma fırsatı sunmaktadır.

Yapıkredi Bankası Çalışma Saatleri

Yapı kredi bankasıysa 09.00’da çalışmaya başlamakta olan bankalardan biridir. Tıpkı diğer bankalar gibi öğle aralarında 1 saat mola verdikten sonra akşam 5’e kadar çalışan bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası’dır.

İş Bankası Çalışma Saatleri

İş Bankası çalışma saatleri sürekli olarak değişim içerisindedir. En çok tercih edilmekte olan bankaların başında gelen İş Bankası şubelerinin çoğu saat sabah 9’da açmaktadır. AVM merkezlerinde bulunan şubeler kepenklerini genellikle saat sabah 10’da kaldırmaktadır. Kapanma saatleri ise bankada 19:30 diye belirlenmiştir AVM merkezlerinde. Ama 24 saat çalışmakta olan bir şube mevcut oda İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunmaktadır.

Finansbank Çalışma Saatleri

Finansbank açılış ve kapanma saatleri: Sabah 9 Akşam 5

Finansbank öğle molası saatleri: 12.30–13.30 ( Bazı şubeler öğle arasını vermeyebiliyor.)

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

Garanti bankası açılış ve kapanma saatleri: 09:00–17:00

Garanti bankası öğle molası saatleri: 12:30–13:30 ( Garanti Banka’larında; merkez sayılan, havalimanı şubeleri, alışveriş merkezlerindeki şubeleri ve sınır kapısında bulunan şubeleri öğle arası vermeden devam etmektedir)

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası açılış ve kapanma saatleri: 09:00–17:30

Ziraat Bankası öğle molası saatleri: 12:30–13:30 (Bazı şubeler öğle arasını vermeyebiliyor.)

Halk Bankası Çalışma Saatleri

Halk Bankası açılış ve kapanma saatleri: 09:00–17:30

Halk Bankası öğle molası saatleri : 12:30 – 13:30 (Bazı şubeler öğle arasını vermeyebiliyor.)

Akbank Çalışma Saatleri

Akbank açılış ve kapanma saatleri: 09:00–17:30

Akbank öğle molası saatleri: 12:30–13:30 (Bazı şubeler öğle arasını vermeyebiliyor.)

Bankaların kapanış saatleri yönünde yaptığımız araştırmalarda sabah 9 açılış saati olarak seçilmiş ve kapanma saatleriyse akşam 5.30 olarak belirtilmiştir. Bazı istisnalar bulunmaktadır, onların dışında bankaların çalışma saatleri bunlardır.


Bir cevap yazın