Bankalarda Sıra Beklememek İçin 5 Önemli Tavsiye

0
121

Bankalarda artan sayıda müşteri ile ne yazık ki banka şubelerindeki iş yükü artmaktadır. İşleme gelen müşteri sayısı arttıkça, işleme süreleri uzar ve onunla birlikte gelen diziler (Q maticindeysek de) bizi rahatsız etmeye başlarlar. Bu sayı hakkında; Banka kuyruğunda beklemekten bıktım, bu yazıyı 5 önemli öneride bulunmak için hazırladık …

1 Kredi Kartı – Bankamatik Kartını Okuarak Sipariş Numarasını Alma

Son dönemde yasaklandığı belirtilmekle birlikte; Çoğu bankanın yürüttüğü bu uygulama, Bankalar, işlemlerini daha hızlı halledebilmek için bankayla yanıltılmışlardır. Tabii ki; Bankanın müşterisi olduğunuzu kanıtlamanız için Q – Matik siparişini almadan önce, manyetik okuyucudaki kredi kartınızı veya bankamatik kartınızı okumanız gerekir. Ama şunu hatırlatmama izin verin; İlgili bankanın müşterisi olan kişiye ait kredi kartı veya bankamatik kartı siparişinde; Unutmayın ki sadece kişi adına hareket edilecek, gişeden sorumlu görevli başka bir isimle hareket etmeyecektir.

2 Müşteri Kimliği veya TC Kimlik Numarasını girerek Sipariş Numarasını Alma

Şimdi söylediğimiz yöntemi düşünelim ve kartımız olmadığını varsayalım. Bu durumda başka bir alternatifimiz var. S – Matik yerlerinden TC Kimliği’ni veya Müşteri Kimliğinizi girerek sipariş düğmesini tıkladıktan sonra TC numaranızı veya müşterimizi girerseniz; Q – Matik bize yine bir banka müşterisi olarak davranacak ve bize daha hızlı bir sipariş vereceğiz.

3 Bankamızın Faaliyetlerini Planlı Şekilde Ele Almak

Sipariş numarasını bankanın Q-Matik’inden aldıktan sonra işleyeceğiz; Durumunuza göre yapılması gereken diğer görevlere dikkat ederek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Çoğu Q-Matik çip üzerinde kalan satır sayısını gösterir. Buna göre, gelecekteki dönüş zamanınızı tahmin edebilir ve planlamanızı yapabilirsiniz.

4 Şube Dışı Bankacılığı Kullanma

Bankalarda kuyruklamanın sona erdirilmesinin temel çözümü, şubesiz bankacılığa geçmektir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık veya telefon bankacılığı kullanarak, bekleme sırasından kurtulabilirsiniz. Çoğu banka şimdi; Bankacılık yaklaşımı, para çekme haricinde hemen hemen tüm bankacılık işlemlerine izin verir. O gitti; Mevcut sistem artık şubesiz bankacılığa gidecek, bu nedenle şube dışı bankacılık işlemlerinin en kısa sürede nasıl kullanılacağını bilmek ve bunun nasıl kullanılacağını bilmek gerekiyor.

5 Q Matik’teki fişleri kontrol etmek için

Bu yöntem, biraz ilkel ve eski bir ulus olmasına rağmen, sıklıkla iyi çalışır. Siparişinizi almadan önce banka şubelerine, Q Matik’e gittiğinizde; İşlemden vazgeçerek hatalı fazladan sıra numarasını alan ya da Q Matik etrafında sıra etiketini terk eden birçok müşteri var. Siparişi almadan önce Q Matik’i kontrol etmeniz iyi bir fikirdir.

CEVAP VER