Bankalar Sicil Affı Yasasını Ne Zaman Uygulayacak

Tüketicilerin kullandıkları kredi ve kredi kartlarının sonucunda borçlarını kapatmış olanlar veya borçlarını kapatmamış olanlar kara listeye alınacaktır. Kara listede yer alan tüketiciler, 5 yıla kadar bankalardan kredi çekemeyecek ve kredi kartlarını kullanamayacaktır.

Bu yeni kayıt, düşük kredi derecelendirmesi olanların kredi notunu yükseltmek için gerekli olan af yasasında çıkacak. Bankalar ücretsiz olduğu için af affetme yasası uyarınca kayıt af yasası başvuru bilinmediğinde uygulanmaz, ancak bankaların tek kriter kredi puanı olacaktır. Başka bir deyişle, eğer bir kişinin kredi notu yüksekse ve bankaların kara listeye alınmalarına neden olan takip veya itirazı ödemişlerse, bankalar kredi notuna göre kredi verecektir.

Kayıt af yasalarını çıkarttıktan sonra, kendi yönetim kurullarının kurulları, çeşitli kayıt afları için toplantılar ve değerlendirmeler ışığında kararlar alacaklar. Bu kararlar önümüzdeki haftalarda tüm şubelere iletilecek ve daha sonra kayıt af yasası ile ilgili olarak alınan banka kararları şubeler vasıtasıyla uygulanacaktır.

Birkaç hafta sonra netleşecek olan kayıt af yasasına göre, borç verme bankaları sayesinde hangi bankaların önemsiz değil, kötü durumda olanlar, iyi derecelendirme kredisi veya hangi tür kayıt defterleri verecekleri açıklanacak Af yasaları bankalar alacaktır.

Borçlarını bankadan avukatlar yoluyla veya bankalar aracılığıyla ödünç alanlar, eğer iyi derecede bir kredi notu almışsanız, bankalar bu yasaya göre kredi vermeye çalışacaktır. Bazı bankalar yasal girişi yapılandırmıyor. Bunun nedeni, sizden fayda sağlayacağınızdan veya varlık şirketine bir hüküm hazırlamanızdan kaynaklanmaktadır. Bu noktada, tüketici bankaya konfigürasyon başvurusunda bulunmasını istemek suretiyle gecikmeksizin ve kayıt defterinin bozulmaması halinde kredi veya kredi kartı borcunun ödeyemeyeceğine dikkat etmelidir. Bu şekilde, banka kesinlikle yapılandırmayı isteyenleri reddetmez. Bununla birlikte, kişi geldiği birkaç güzel kartı harcadı, krediyi ödemeyen birkaç ödemeyi erteledi ve kasıtlı veya kasıtsız hale getirdiği bu usulsüzlükler daha sonra alınmalı ve haciz işlemi başlatılmalıdır. Sonuç olarak, bir borcunuz ve ödemediğiniz bir ödemeniz var. Bu durumda, kredi notu denenmek için yeterli değildir. Bu insanlar rekor amnesti ile yeni bir kredi açacaklarını ya da bir kredi kullanacaklarını düşünürler, çünkü bu yeni kayıt aflaması bankaların inisiyatifine tamamen bırakılmıştır. Bankanın kredi notunu ve kaydını değerlendirecek kişilere kredi vermek ya da vermemek için bir karar vereceğiz.

Bir cevap yazın