Bankada Unutulan Paralar Ne Olur

Yakınlarda çok şey duyduğumuz ve haberde çok şey duyduğumuz bankada unutulan paranın ne olacağını netleştirmek istiyoruz. Türk Bankacılık Birliğinin yaptığı açıklamaya göre, bankalarda milyonlarca lira para unutuluyor. İnsanlar bankada parayı nasıl unutuyorlar. Bir örnek vermeye başlarsak, bir banka hesabı açtığınızda banka veya öğrenci kredisi veya burs başlattığınızda bir maaş hesabı açıyorsunuz demektir. Bu hesapları bir süre kullanırsınız ve işinizden ayrıldığınızda ya da bursunuzdan çıktığınızda, 1 lira, 5 lira, 10 lira gibi az miktarda para kazanırsınız ve doğal olarak umursamaz ve tutmazsınız. Ülkedeki milyonlarca insanın parayı bu hesaptan terk ettiğini düşündüğünüz şekilde. Böyle büyük sayılar da böyle olur.

Bankada unuttuğum bir Param var mı?

Bankada unutulan parayı duyduğunuzda paranın unutulması için bankada olduğunuzu söylüyorsunuz. Ancak para o kadar büyük değil. Belki her banka hesabı, kişi hesabı altında az miktarda para vardır. O, bu banka hesabıyla daha fazla işim yoksa bankaya bir buçuk kilo için gidip kalacağım dedi.

Unuttuğunuz ya da bankada kaldığınız paraya sahip olup olmadığınızı merak ettiniz mi? Bu makaleyi okumadan önce bunu hiç düşündünüz mü? Sizden istenen kişisel bilgileri, Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayınlanan web sitesi bağlantısı üzerinden görebilir ve bankada herhangi bir paranız olup olmadığını görebilirsiniz. Bunun için google bankada unutulmuş bir para meselesi yazmak için yeterlidir. Devletin resmi web sitesini sorgulamanızı öneririz. Ancak, bankada unuttuğunuz para eski bir 10 yıllık dönemde kaldığı takdirde, bu paranın sahibi olmayan olarak kabul edildiğini ve tasarruf mevduatı sigorta fona aktarıldığını da belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın