Banka Neden Kredi Vermez

Bir krediye başvurmak kolay olsa da, bir kredi vermek kolay değildir. Bir şubeye giderek kredi başvurusunda bulunmuşsunuz ya da internet ya da sms ile banka kredi vermedi. Banka neden kredi vermiyor acaba, değil mi? Günümüzde banka kredileri önemli ölçüde arttı ve bunun devam edeceğini düşünüyoruz. Ya eğitim masraflarını karşılamak için bir ev sahibi olmanız için bir araba satın almak için bir kredi kullanacaksınız, ancak kredi başvurunuzun onaylanmadığını varsayalım. Şimdi bunun nedeni ve bir sonraki başvurunuz için neler yapabileceğiniz onaylanmalıdır. Banka kredisi uygulamaları birçok farklı şekilde değerlendirilmektedir.

Kredisi Kullanılmayan Krediler

Her banka, kredi başvurularını değerlendirirken, birçok faktöre bakmaktadır. Bu unsurlar kredi puan skalanızdır. Öncelikle, bir kredi notu öğrenme sitesi olan Findings’ten kredi puanınızı öğrenin. Buna ek olarak, krediyi bırakmamak için nedenler; Yeterli veya düzenli geliriniz olmaması, başka bir bankaya borçlu olduğunuz ve zamanında itiraf ettiğiniz, mevcut kredi veya kredi kartı ödemenizin toplu olarak ödenmesinin ve en önemlisi kara listeye girdiğinizde önemlidir.

Sorunun bankanın kredi kullanmadığı olasılığı yüksektir. Dolayısıyla ne yapmanız gerektiğini sorun ortadan kaldırmaktır. Elbette, bu hemen gerçekleşmiyor. Zamanında ve düzenli ödemeler ve bankalarla düzenli işlemler devreye giriyor. Önce kredi puanınızı yükseltmeniz gerekiyor. Kara listede iseniz, 5 yıl sonra listeden silineceksiniz. Geliriniz yetersizse, gelirinizi ek gelirle artırmanız ve belgelemesi gerekir. Ayrıca, düzenli bir iş ve düzenli bir maaş almanız ve sigortalı olarak en az 6 ay çalışmanız gerekir. Bu konulara dikkat ederek, kredi puanınızı 1500’e getirebilir ve kendinizi kredi başvurusunda bulabilirsiniz.

Bir Kredi Notunu Nasıl Artırırsınız?

Findeks’ten kredi puanı sordunuz ve yetersiz olduğunu görüyorsunuz. Ve sorunuza kredi derecenizi nasıl yükseltecek bir cevap arıyorsunuz. Tabii ki, en önemli faktörü, kredi notunu muhafaza etmek için, kredi ve kredi kartınızı düzenli olarak ödersiniz ve mümkünse asgari miktarda ödeme yapmak yerine bütün tutarı ödeyin. Ancak bir kredi kartınız yoksa, bir kredi kartı kullanmanız ve bunu düzenli olarak kullanmanız gerekir. Diğer önemli bir durum, kredi puanı düşürdüğü için sürekli bir borçlu kredisi başvurusu yapmak zorunda kalmamanızdır.

Bir cevap yazın