BANKA KREDİ KARTIM NE ZAMAN GELİR

0
183

Yaşamlarımızı önemlilik açısından sık sık yönetmemiz gereken en önemli finansal kuruluşlardan biri olan banka kuruluşları, hedef kitle için çeşitli hizmetler ve ürünler sunarak ve ilgili ürünlerin satış işlemleri yaparak faaliyetlerine devam edebilmektedir. Hizmet verdikleri ürünler arasında en popüler olan kredi kartları bugün en sık kullanılan ürünlerdir. Bir kişinin cüzdanının cebinde neredeyse her yaştaki cebinde bulunan kredi kartları, nakit temin edilemediğinde ihtiyaçlarını karşılamayı kolaylaştıran bir ürün yelpazesidir. Yapılan satın alımlarda, ödemeyi bir sonraki aya devretmesi durumunda taksit talebi kullanım açısından çok yüksektir.

Bankalar vasıtasıyla verilen kredi kartlarının uygulama aşaması genellikle banka kurumları tarafından yapılır. İnternet bankacılığı veya SMS yoluyla başvurmak da mümkündür. İlgili başvurular yapıldıktan sonra, kartın teslim sırası talep edilen yere göre değişir. Bankadan bankaya nakliye anında farklı kartlar için başvuru yapıldıktan sonra 3 aşamalı nakliye gerçekleştiriliyor.

Kartın kişinin ev adresine ilk adım olarak ulaşmasını istemek için işletme adresine 2. adım olarak teslim talebinde bulunmak ve üçüncü adımın banka şubesine teslim edilmesini istemek için. İlgili evrelere ulaşmanın en hızlı yolu evre 3’tür. Bunun nedeni, ev ve iş adreslerinin uzak mesafelerinden ötürü kredi kartı, bankanın müzakere edildiği kurye vasıtasıyla teslim edilecek ve böylece daha uzun nakliye zaman.

Örneğin, banka şubesine 10 gün içinde ulaşmak mümkündür; işyerinin bankasına ait bir kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin eve ve iş adreslerine kart erişimi yaklaşık 28 gündür. Garanti Bankası bonus kartına yapılan başvuru sonrasında söz konusu bankada bulunan kişi için mevcut bir hesap varsa, kart varsa 1 hafta, hesabı yoksa 15 gün sağlanabilir. Bu tür örnekler tekrar edilebildiğinden, kartların teslim sürelerinin değiştiği açıktır.

CEVAP VER