Banka Kiralık Kasalar

Bankaların hizmetleri arasında kiralık kasalar bulunmaktadır. Bir emanet kasası, müşterilerin maddi veya manevi değerli eşyalarını bulundurduğu özel güvenlik odalarında bulunan emanet kasasıdır.

Banka Kasasını Kullanma

Kiralık araba kiralama bireyler ve tüzel kişiler içindir. Her türlü kıymetli evrak tasnifatı, bankaya aittir. Kiralık ev sahipleri genellikle çalışma saatleri içinde bankalara erişebilirler. Bankalar, aylık ve yıllık kira ücretleri hariç, aracı kiralamak için mevduat ücretleri almaktadır. Her bankanın kiralık kutularının fiyatları değişir. Kasa için ödenen depozito ücreti, kira bedeli ödendiğinde depozitonun kullanım süresi sonrasında ödenir ve depozitoda herhangi bir hasar olmazsa müşteri iade edilir. Yazarkasa sahip müşteriler turlarını ziyaret etme hakkına sahiptir. Bununla birlikte, bankalar nakit kayıt ziyaretleri için acil durumlar hariç belirli kısıtlamalara gittiler. Araba ziyaret edildiğinde bankalar ziyarete gelemiyor.

Mevduat Sigortası

Kasa içerisinde bulunan kıymetli eşyalar bankanın güvenliğine ait olan banka sözleşmesi ile güvence altına alınmıştır. Bu nedenle, bankanın dışında kasanın içini temin etmek mümkün değildir. Kiralık araba bir kişi tarafından kiralanabilir veya ortak kasa açılabilir. Kiralık araba çift tuş ile açılmalıdır. İki tuşu kullanmadan kasayı açamazsın. Bu yüzden anahtarın durumu, diğeri bankada. Müşteri anahtarı kaybederse, banka ve kasanın önündeki çilingir tarafından açılır ve kilitler değişiyor.

Kiralık Evlerde Zamanaşımı

Bir kasayı veya tüzel kişileri kiralayan kişi, vekil ve kasiyer kullanarak vekil randevusu alabilir. Mirasçı malik sahibinin ölümü üzerine, miras emrini noterden veya mahkemeden kaldırmakla yükümlüdür. Bu heykel ile mirasçılar kullanım hakkına sahip olabilirler. Kiralık mangaldaki zamanaşımı 10 yıldır. 10 yıllığına gelmeyen, kiraya verilmeyen, sahibine ulaşılamayan kiracı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilir. Kiralama aracının zamanaşımı, kira bedelinin en son alındığı tarihten veya aracın en son açılışından başlar.

Bir cevap yazın