Banka Borçlarını Yapılandırma Yaparak Sicil Affından Yararlanma

Ülkemizdeki milyonlarca insan, bu kayıt doğrulamasını beklemiş olmalıdır. Birçok vatandaş, ödeme yapamadıkları kredi ve kredi kartı borçlarından dolayı takip ettiler ve haciz işlemleri ile karşı karşıya kaldılar. Sonuç olarak, bankalar krediyi kullanmalarına izin vermedi ve alacaklarını yüksek faiz oranlarında toplamaya çalıştı. Bu insanlar, banka borçlarını yapılandırarak kayıt affından yararlanma durumuna geldiklerinde tedirginlik içinde olacaklar.

Kayıt affına giriş koşulları, borçların yapılandırılması için altı ay veya daha fazla bir süre içerisinde ödenmesi gereken şartlardır. Tacize uğramış ve bankaya borç vermeye başlamış kişiler, borç borçları maaşlarından alındığında af ile karşılanacaktır. Bunun nedeni, borçlarını belirli bir şekilde ödemeyi isteyen hükümetlerimizin sorumluluğunu üstlenen hükümetimizin, kredi kullandırarak ve ekonomide hareket edebilmesi için insanların ticari yaşam ve yaşamda ihtiyaçlarını karşılamasını amaçlıyor.

Mevcut affiyetinizden yararlanmak için mevcut banka borcunuzu yeniden yapılandırma isteğiniz en doğal haktır. Bankalar genellikle yapılandırılmak istemiyorlar. Nedenini anlamıyorum. Sonuç olarak, ödemek için bir servet var ve bunu almaya çalışmayacaklar. Sayın Bakanımızın açıklaması bana kişisel olarak bu konuda umut veriyor. Bankalar inşa etmek isteyen müşterilere kolaylık sağlamazlarsa, yaşları incelenmeyecektir ve gerekli yaptırımlar uygulanacaktır. Umarım bu gerçekleşir ve kara listeye giren milyonlarca işletme sahibi ya da bireysel tüketiciler bu affın kredi kazanmak ve hayatlarını iyileştirmek için yararlanabilirler.

Evde oturan, vaaz edilen, faturalarını, çeklerini ve acılarını ödeyemeyen çok vatandaşımız var; bu nedenle yalnızca yaşayanların ne gibi olduğunu anlayabiliyorlar. Bu insanlar borçlarını ödeyerek kayıtları silmek için çaba gösteriyorlar. Elbette ki küfürlü insanlar var, ancak dürüst tüketiciler arasından seçildikleri takdirde imkansız. Bankaları yapılandırmak için borçlarını ödemek isteyen insanlara yardım etmede bir kez daha ısrarcı davranıyorum. Herkes, borcunu vatandaşa sağlanacak çok çeşitli zamanlarda ödeyebilmek için borcunu ödemek ister.

2017 Kayıt affından yararlanmak isteyen kişilerin başvuruları, Resmi Gazetede yayımlanarak kesinleşecektir. Başka bir deyişle, borçlu açık bir yasadan ayrılamazsa, her konfigürasyon yapmak isteyen kişiyi tümüyle zorlayabilir.

Bir cevap yazın