logo

Banka 57 Hatası Nedir? Ne Anlama Gelir

İşletme sahipleri daha fazla müşteri satmak ve daha fazla gelir elde etmek için POS makineleri kullanmaktadır. Pos makineleri sayesinde risksiz taksit yapabilirler. Yapılan taksit neticesinde, bankalar ürünün fiyatını satıcıya toptan ödeme yaparlar. Bu nedenle, satıcılar kartlarla alışverişi teşvik etmekte ve bunun için kampanyalar düzenlemektedir. Tüketiciler alışveriş merkezlerinde kart kullanmayı tercih ederler, çünkü ödeme erteleme, taksit yapma, ödeme erteleme imkânı vardır. Kredi kartı, banka kartının yanı sıra alışveriş için de kullanılabilir.

Pos makinesi, her türlü mal ve hizmetin veya nakit ödeme belgelerinin hazırlanması için kullanılan bir cihazdır. Pos’ın genişlemesi İngiliz Satış Noktası’dır. Bu makineler telefon hattına bağlıdır. POS makinelerine bağlı telefon hattındaki kart bilgileri bankaya ulaşır, kartın limiti, girilen şifre ve diğer bilgiler kontrol edilir. Bilgiler doğrulandıktan sonra, onay verilir ve işlem gerçekleştirilir. Pos makineleri kullanımdayken, makinenin yanındaki bölümde kullanılan kart geçirilir ve makinenin manyetik kısmındaki bilgiler verilir. Yeni nesil POS makineleri, temassız karta sahiptir. Kartı daha yaklaştırarak pos makinelerini bu özellikle ticaret yapabilirsiniz.

İşletme sahipleri, pos makinesi almak için bir pos makinesi uygulaması yapmak için herhangi bir bankaya gitmek için yeterlidir. Bunun için gerekli belgeler vergi etiketleri, imza sirküleri, ticaret sicil belgeleri, ticaret sicil gazeteleri. Bu belgeler bankaya uygulandığında pos makineleri elde etmek mümkündür ve çok yakında satılmaktadır.

Satış işlemi tamamlandıktan sonra, kart bilgileri POS makinesinden gizlenir ve harcama belgesi çıkar. Masraf belgesinin bir kopyası alıcıya verilir. Pos makineleri ile yapılan işlemler genellikle hata yapılmadan yapılmaktadır. Bununla birlikte, bazı durumlarda pos makineleri başarısız olur. Bu hatalar kodlarla verilmektedir. Her hata kodu bir anlam taşıyor. Hataları düzeltmek için kamu hizmetleri ve iş adamları için bu kodların anlamını bilmek önemlidir. Pos makinesinin hata kodlarından biri 0057 kodudur. 0057 kodu, POS makinelerini KIRMIZI KİLİT OLARAK ONAYLANMIŞ olarak gösterir. Bu kodun anlamı, işlemde kullanılan kartın İnternet’ten çalışma yetkisinde bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu durumda kart sahibinin bankayla bağlantı kurması gerekir.