Asgari Ücretin Kaç Katına Kredi Çıkar?

2016 yılının sonuna gelindiğinde asgari ücret görüşmeleri tamamlanacak ve asgari ücret miktarı 2017’de belirlenecek … 2016 net ücreti olarak 1300 TL olarak belirlenen asgari ücret daha umutlu 2017 yılı .. Bugünkü yazımızdaki asgari ücret, bir kişi için asgari ücrettir. Çalışacağız. Minimum ücret, asgari ücret, kredi kaç kere alacağınızla ilgili bilgileri ayrıntılı olarak paylaşacağız.

Asgari ücret; İşverenin herhangi bir çalışanı tarafından ödenecek ve her biri bitiminde işveren temsilcileri ve devlet yetkilileri ile yapılan toplantı toplantısında belirlenen 2016 yılı için 1300 TL olarak belirlenen en düşük aylık maaş miktarıdır.

Asgari ücret, bir kişiyi krediyi geri çekme açısından değerlendirmek ise; Maalesef özellikle düşük aylık gelir yüzünden çok yüksek miktarda kredi kullanmak istiyorsanız, sonuç çok olumlu olmayacaktır. Tabii ki, maaşlı her çalışan için aylık gelir ile aylık asgari ücretin aylık taksitleri arasında bir denge kurmak gerekir. Buna ek olarak, asgari ücretin ne kadar ödünç alınabileceğini hesaplamak kolaydır, çünkü genellikle bankadaki borçlular maaşlarının 10-12 katına kadar, yani aylık belgelendirilebilir gelir kadar borç alırlar.

Ayrıca asgari ücretin aylık olarak ödeyebileceği maksimum kredi taksit tutarının, asgari ücretin bir kredi faizinin kaç katına eşit olması da önemlidir. Bu bağlamda, genel olarak maaşın% 40-50’si arasındadır, ancak bankalar arasında küçük olabilir. Bu rakamlar, iyi bir kredi notuna sahip tüketicilere göre de değerlendirilebilir. Düşük kredi notuna sahip olanlar biraz daha inmek zorunda. Aylık taksit, ödeme yeteneği düştüğü anda çekilebilecek kredinin miktarını düşürecektir.

Asgari ücreti olan bir kişi, maaşlarının 10-12 katına kadar borç verebilir. Buradan, asgari ücretli birinin çekebileceği bireysel ihtiyaç kredisini hesaplayabiliriz. Krediyi ödünç alması muhtemel bankanın, kredi taksitini hesaplarken aylık gelirin% 50’sine kadar ödemenizi sağladığını düşünüyorsanız, asgari ücretli çalışan aylık 650 TL taksitle ödeme yapabilir. Asgari ücretin 12 katını hesaplarsak, bu 15600 TL olur. Bu nedenle, asgari ücretli kişi bu limitler dahilinde kredi kullanabilecektir.

Bu miktarları artırmak istiyorsanız, izlenebilecek birkaç yöntemle paylaşmama izin verin. Bir kefil bularak, almak istediğiniz kredi miktarını artırabilirsiniz. Ancak, sponsorunuza dikkat etmeniz gerekir, çünkü banka garantörünü araştırırsanız ve kredi garantiniz iyi ise, bunu olumlu görebilirsiniz. İkinci bir yöntem olarak; Kayıtlı aracınız veya başka bir mülkünüz varsa; Ayrıca ipotekle çekmek istediğiniz yüksek miktarda kredi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın