Anında Kredi Veren Bankalar

0
147

Bankacılık sektörünün gelişimi ve giderek artan teknolojik yenilikler ile müşterilere daha iyi hizmet vermek için birbirlerine karşı rekabet eden bankaların en çok tercih ettiği bankacılık ürünlerinden biri kredilerdir. Böylece, bankalar artık banka şubelerine gitmeden müşterilerine kredi açabilir ve zamana bakılmaksızın kredi tutarını müşterinin hesabına aktarabilir. Bu yazıda, anlık kredi bankalarından bahsedeceğiz.

Eski kredi sistemini kullanmak oldukça zor

15 yıl önce gidelim. O zamanlar bankalardan para ödeyenler. Günler boyunca banka şubelerinde başvurularını beklemek, sınırsız banka kaprisleri, kefil veya kefalet talebi, günlerce kredi onay bekliyor. Krediyi çekenler sütlerini burundan çıkarırdı. Ortaya çıkan bankacılık sektörünün hızlı büyümesi ve bankacılık rakamları ile roller değişti. Bankalar müşterilerine kredi vermek için birbirleriyle rekabet ederken müşterilere herhangi bir güçlük çekmeden yoğun bir kredi verir. Kredi notu kredisini kullanmaya uygun olduğunuz sürece. Gerisi çorap sökme gibidir.

Anında Kredi

Hemen bankaları kullanmanın yöntemlerine gelelim. Bankalar internet bankacılığı sistemlerini geliştirdiler, böylece banka şubelerinde yapılan tüm bankacılık işlemleri bugün olduğumuz yerden yapıldı. Kredi kullanımı da bu hizmetlerden biridir. Bankalar yaptıkları kredi kampanyaları ile müşterilerine ulaşmaya çalışıyorlar. İnternet bankacılığı sistemlerini kullanarak kredi talep etme sürecindeyiz. Sisteme kredi talebi kaydedildikten sonra, krediyi talep eden insanlar için bir kredi notu aranır. Hatırlıyorsanız, bu kredi çekleri 15 yıl önce Merkez Bankası vasıtasıyla yapıldı ve zaman aldı. Kredi Kayıt Bürosu sayesinde bankalar artık kredi notlarına anında erişebiliyorlar. Soruşturmadan sonra kredi notu kredi kullanımı için uygunsa, kredi talebi kabul edilir ve sisteme girilen cep telefonu numarasına bilgi verilir.

Anında Kredi Transfer

Kabul edilen kredi talebinden sonra, gerekli kredi miktarı ve vade dilimi belirlendikten sonra kredi onayı verilir. Krediyi kullanan kişi bankanın müşterisidir ve hesap bankada ise, onaylanan kredi miktarı müşteri hesabına aktarılır. Gördüğünüz gibi, bankacılık teknolojisinin ve hizmetlerinin geliştirilmesi sayesinde anlık borç verme daha kolaylaşıyor. Yuvarlak dönecek ve yine kredi notuna geri döneceksiniz, ancak kredi notunuz yeterlidir.

CEVAP VER