Anında Hesaba Aktarılan Kredi Veren Bankalar

Teknoloji çağına ayak uyduran bankalar kredi verme konularında oldukça geliştirdiler kendilerini. Gerek reklam, gerek kampanya, SMS ile kredi başvurusu yapma, telefon ile kredi başvurusu derken bir adım daha atarak internet bankacılıkları ve mobil bankacılık üstünden kredi başvurusu alıyor ve bu başvuruları anının da onayladıktan sonra hemen parayı hesabınıza geçebiliyorlar.

Bu işlemleri bu kadar kolaylaştırınca vatandaş da denemeden rahat etmiyor ihtiyacı olmasa bile gidip kredi başvurusunda bulanabiliyor. Negatif yanlarından bir tanesi bu olurken, olumlu tarafından bakmak gerekirse çok acil nakit gereksinimlerinde şubeye gidip sıra beklemek, form doldurup imza, imza, kredi onay vesaire süre oldukça sıkıcı olabiliyor. Bu yönden bakıldığında direkt olarak onaylanan başvuruların hesaba yatırdığı paralar size avantaj sağlayabilir. Nasıl kredi başvurularında bulunulacağı ve hangi bankanın direkt olarak hesabınıza krediyi sağladığını bu yazımızda sizlere sunacağız.

                Bankaya Gitmeden Kredi Çekme Nasıl Olur

Bankaların genellikle mobil bankacılık veya internet bankacılığı uygulama ara yüzlerinde “Başvurular” gibi bir bölüm olur. Bu kısımdan her türlü başvuru imkanı sağlamaktadır; kredi kartı başvurusu, bankamatik kartı başvurusu ve yeni yeni yer alan kredi başvurusu kısmı bulunmaktadır. Kredi başvurusu butonuna girdikten sonra talep edilen kredi tutarı ve ne kadar sürede ödeneceği girildikten sonra başvurunuzun tamamlanması için onay tuşuna basmanız yeterli olmaktadır. Tüm bu işlemleri tamamlarken tabii sizlere kredi sözleşmesi gibi bir kredi sözleşmesi ve şartlarını onaylayıp onaylamadığınızı soracaktır. Tıpkı şubede imzaladığınız belgeler gibi eğer reddederseniz başvurunuz onaylanmayacaktır.

Genellikle 30-60 saniye aralığında onaylanıp onaylamadığını bildiren bir mesaj alırsınız. Eğer onaylanırsa tutarı hesabınıza alıp almayacağınız size sorulacak ve sizden onay almadan işlem gerçekleşmeyecektir. Onayladığınız taktirde krediyi kullanmış ve banka hesabınızda talep ettiğiniz kredi miktarını göreceksiniz. Neredeyse bütün bankalar bu hizmeti sağlıyorken, bu hizmeti vermeyen bazı bankaları da sizlere göstereceğiz.

                Anında Hesaba Aktarılan Kredi Veren Bankalar

Ziraat  Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Odeabank, Denizbank, Akbank, Aktifbank, TEB, Kuveyt Türk ve Yapı Kredi Banka’larıdır.

Yukarıda yazdığımız bankaların dışında SMS ile başvurabileceğiniz ve kredi onay işlemlerini hızlıca yani anında gerçekleştiren bankalarda bulunmaktadır. Bütün bankalarda bu uygulamayı görebilirsiniz.

Küçük bir hatırlatmada bulunalım kredi başvurusunda bulunacak bireylere; kredi faizleri yine internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinde yaptığınız başvurularda daha uyguna gelmektedir. Kredi kullanacağınız bankanın bu tarz bir kampanyası var mı yok mu iyice bir araştırın derim. Bazı durumlarda faiz oranında indirim bile oluyor %0,1-%0,2 rakamlarına kadar fark edebilmektedir. Bu rakamlar ise yüksek rakamlı kredide oldukça işinizi görecektir.

Bir cevap yazın