Altına En Çok Faiz Veren Bankalar 2018

Türkiye’de 2018 yılında birikim ve yatırımda en çok kullanılan yöntemlerden biri de altın yatırımıdır. Altın altınlı evlerde kutulara konan altın yatırımı genellikle yastık tabanı olarak adlandırılır ve bankaların dikkatini çeker ve bu yatırımın ekonomiye kazandırılması için son yıllarda altını korumak için şiddetli bir rekabet olmuştur Bankalarda altın hesabı adı altında yatırımcılar.

Bankalar; Müşterilerine sunduğu altın yatırım fırsatlarını bir adım daha ileri götürdü ve altın yatırımınızı altın hesabı terimi ile daha karlı hale getirmenize olanak tanır. Buna ek olarak, altınlarınızı bankaların altın hesaplarında tutarak çalınmasına ve kaybolmasına karşı koruyabilirsiniz.

Banka, kısa vadeli altın hesapları için altın faiz oranlarına bakacak olursa; Aylık ücretin% 0,45 -% 0,55 faiz oranı, 3 – 6 aylık ücretin% 0,70 – 0,80 faiz oranı ve 6-12 aylık ücretin% 0,80 – 0,95’u görülecektir . Bazı bankalar müşterileri sunmaktadır; Altın mevduat ve vadeli mevduatlar ile vade sonuna göre% 1.40’a kadar faiz oranları.

Şimdi sizlere bu bankaların en çok ilgi ve koşullarını sunan beş bankacılık önerisiyle ilgili bilgileri kısaca paylaşacağız;

TC Ziraat Bankası

Yıllık faiz oranı% 0,80, aylık, 3 aylık ve yıllık vadelerdedir. Bir hesap açmak için minimum altın yatırımınız 10 gram olmalıdır. Şube ve Ziraat internet Şubesi aracılığı ile başvurabilirsiniz. Stopaj vergi, faiz tutarınıza uygulanır (% 15).

Garanti Bankası

Yıllık faiz oranı% 0.80’dir. İnternet Şubesi aracılığıyla altın hesap açabilirsiniz, ancak minimum yatırım tutarı 50 gr’tır. Faiz üzerinde% 15 stopaj uygulanmaktadır.

İş Bankası

6 aya kadar vadelere, 12 aya kadar vadeli, şube ve internet bankacılığı aracılığıyla başvurabilirsiniz. En az 10 gram yatırım gerekiyor. Faiz üzerinde% 15 stopaj uygulanmaktadır.

TEB

En az 5 gram altın içeren bir altın hesap açabilirsiniz. TEB’in müşterilere özel% 1.40 oranındaki faiz oranı tesislerinden yararlanabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Faiz üzerinde% 15 stopaj uygulanmaktadır.

Yapı Kredi Bankası

En az 50 gram altın içeren bir altın hesap açabilirsiniz. İnternet bankacılığına veya en yakın Yapı Kredi şubesine başvurmak yeterlidir. Faiz üzerinde% 15 stopaj uygulanmaktadır.


Bir cevap yazın