Altın Hesabı Açan ve Altına En Yüksek Faiz Getiren Bankalar 2018

Ülkemizin birikimiyle ilgili en büyük alışkanlıklarından biri altın biriktirme alışkanlığıdır. Buna ek olarak, altın hediyeler genellikle düğünlerde ve diğer topluluklarda hediye çekileceği zaman yapılır. Tabii ki, bu neredeyse hepimizin ülkemizde evde biraz altın olduğu anlamına geliyor. Bu finansal gücün farkına vararak, bankalar müşterilerinin tasarruflarını sağlamak için bir takım projeler ve kampanyalar gerçekleştirdi. Bunun en somut örneği altın hesabı uygulamasıdır. Bankalardan şimdi bir altın hesap açabilir, altın alabilir veya satabilir veya altınınızı bankanıza verebilir ve verebilirsiniz. Hatta bankalar bu konuyu biraz daha alarak vadeli işlem altın hesabı hizmeti sunuyorlar. Bu makaleye paralel olarak, bu makalede; Altın hesabını açan bankaları sizinle paylaşmaya ve altındaki en yüksek ilgiyi getirmeye çalışacağız.

Mevcut altın hesabının adından da anlaşılacağı gibi; Ticareti emredildiğinde, altın üzerinde sabit kaldığı sürece sahip olduğunuz altının miktarının sabit kaldığı hesap türüdür. Altın hesabı terimi; Hesabınızı altın olarak tutmakla biraz ilgilenerek altın miktarınızı günden güne arttırmanıza olanak tanıyan hesap türüdür.

Altınlı hesaplar; Yatırımcının 12 – 6 aylık dönemde yatırımcı için% 0,80 -% 0,95, 6 – 3 aylık dönem için% 0,70 – 0,80 faiz oranı, 0,45 – Aylık% 0,55 faiz oranı.

Altın hesaplarının avantajlarından bahsedecek olursak; En önemlisi, altınınızın güvenli ellerde çalınıp kaybolma riskinden uzak tutulmasıdır. Bununla birlikte, altın alım satım işlemlerinizi kısa bir süre içinde internet bankacılığı veya mobil bankacılık yoluyla yapabildiğinizden anlık fırsatlar elde etmek için daha iyi bir şansınız olacak.

Altına en çok ilgiyi getiren bankalara baktığımızda; TC Ziraat Bankası yıllık faiz oranı% 0,80, Garanti Bankası yıllık faiz oranı% 0,80 iken, TEB’in% 1,40’lık faiz oranı bazı müşterilere daha cazip geliyor. Genel olarak başka bir hatırlatma yapalım. Altın işlemlerinizden elde edilen kârlar da% 15 stopaja tabidir.

Kategori: Bankalar, Genel, Ziraat Bankası